Po bouřce našla malou vystrašenou veverku. Ta se záhy stala jejím domácím mazlíčkem a nechce už zpět do lesa

Fotografie: Depositphotos

Tato žena našla na své zahradě po silné bouři malou veverku, kterou si vzala k sobě domů. Po několika dnech se z ní vyklubal roztomilý domácí mazlíček.

Některá zdánlivě divoká zvířata lze ochočit doma a vytvořit si z nich roztomilé domácí mazlíčky. Skvělým důkazem je toho tato žena z amerického Texasu, která našla po silné bouři malou vystrašenou veverku – bylo jí teprve pět dní a vážila pouhých 6 gramů. Nebohé zvíře vzala domů, postarala se o něj a záhy se z nich stali velmi dobří přátelé, kteří jsou dnes nerozdělitelnou dvojicí. Dívka navíc sdílela video, kde s se svým nevšedním domácím mazlíčkem hraje.

Malá vystrašená veverka

V září zasáhla Austin v Texasu obrovská bouře, který měla na svědomí velký nepořádek po celém městě a ohrozila mnoho lidských a zvířecích životů. Když šla dívka jménem Reina po děsivé pohromě na svou zahradu, všimla si podivného malého tvora – byla to veverka, která spadla z jejího ořešáku. Její malé oči byly doširoka otevřené a šokovaně směřovali pohled na svého nálezce. Dívka na nic nečekala a vzala zvíře dovnitř svého baráku, kde se o něj se vším všudy postarala.

Nejprve veverku řádně a pečlivě vykoupala a poté ji nakrmila, aby nabrala síly – vážila pouze neuvěřitelných 6 gramů! Kromě toho Reina zjistila, že je malému zvířeti teprve pět dní, tudíž musela být velmi opatrná, aby jí neublížila a udržela jí v pořádku. Netrvalo to však dlouho a ze zachránce a malého tvora se stali velmi dobří kamarádi. Dívka pojmenovala veverku, která je nyní rok a půl stará, Sandy a zjevně se jí u své majitelka skvěle daří.

Nálezkyně věděla, co dělá

Nálezkyně Reina uvedla, že již deset let chová doma potkany a sama vyrůstala v dětství s makakem, tudíž pro ní nebyl chov veverky žádným náročným úkolem. Tato malá krásná zvířata žijí přibližně stejně dlouho jako kočky a mají také podobný životní styl – střídavě spousta energie a hodně spánku. Kromě toho také rádi hází všechno na zem a mají potřebu neustále něco žvýkat.

Fotografie: Pixabay

Majitelka Sandy uvedla, že má ráda především semena, ořechy, zelené listy, ovoce, dřevo nebo dokonce také kosti. Poté se také přiznala, že si její mazlík dá občas i pizzu a občas ráda ochutná kávu. Při správném chovu jsou veverky ideálními domácími mazlíčky, ale nikdy nezapomínejte, že jsou to stále divoká zvířata, kterým se spíše daří ve volné přírodě. Reina sdílela video se Sandy na sociální síť YouTube a vy se na něj můžete podívat níže:

Zdroj: Twice

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*