Našel podivné stvoření opuštěné na ulici. Vzal si ho domů a po týdnu nemohl uvěřit tomu, co z něj vyrostlo

Fotografie: Depositphotos

Všiml si malého tvora u chodníku. Mládě bylo čerstvě narozené a nebylo poznat, o jaké zvíře by mohlo jít. Vzal ho domů a staral se o něj. Mládě přežilo a stalo se neobvyklým domácím mazlíčkem.

Jeff Longo si jednoho dne vyšel na procházku v americké Tampě. U chodníku najednou zahlédl asi 3 cm velké zvířátko. Ten den bylo velké horko a zdálo se, že mládě trpí suchem i bolestí a že nemá mnoho šancí na přežití. Jeff však udělal něco, co nikdy dříve, mládě sebral, odnesl ho domů a rozhodl se, že ho zachrání.

Dal mu jméno Biscuits

Zvířátku dal hned i jméno, Biscuits, tedy sušenky. Neměl však nejmenší ponětí, co by to mohlo být za druh zvířete. Nejdříve hledal na Googlu, ale ničeho se sám nedopátral. Pak se rozhodl oslovit lidi na sociálních sítích, zda někdo netuší o jaké zvíře se jedná. Potřeboval tuto hádanku rozklíčovat, aby mohl zjistit, jak se o zvíře starat.

Bohužel lidé, kteří komentovali fotografie malého zvířátka nebyli Jeffovi moc nápomocní. Nikdo netušil o jaké zvíře jde. Navíc mnoho lidí upozorňovalo na to, že takto maličké mládě bez matky nemůže přežít. Jeffa to však jenom více motivovalo k tomu, aby novému kamarádovi věnoval maximální péči a zachránil ho.

Fotografie: Freepik

Zjistil, že jde o druh létající veverky

Nakonec měl štěstí, když usilovně pátral na internetu. Zjistil, že Biscuit je druh americké létající veverky. Jedná se o divoké zvíře a živí se ořechy, hmyzem, vejci, semínky a ovocem. Jeff tedy mohl vyrazit na nákup. Veverka však byla ještě tak malinká, že potřeboval vymyslet nějaký druh tekuté stravy, aby do ní něco dostal. Tyto veverky jsou po narození u své matky dva měsíce. Tolik ještě Biscuit nebylo a tak Jeff potřeboval maximálně nasimulovat péči, kterou by dostal ve volné přírodě.

Po poradě s veterinářem namíchal směs ze žrádla pro štěňata a husté smetany. Tu naplnil do malé lahvičky a veverku začal krmit. A úspěch se brzy dostavil. Polomrtvé zvířátko den ode dne nabíralo na síle a začalo připomínat skutečnou veverku. Jeff si ji bral i do práce a nenechával ji bez dozoru. Musel s novým přírůstkem seznámit i dva psy. Bál se, aby veverce neublížili. Naštěstí ti na ni byli jen zvědaví, očuchali ji a nechali na pokoji.

Do přírody ji vrátit nemohl

Buiscuit brzy vyrostla ve skutečnou veverku a Jeff stál před rozhodnutím, zda ji vrátit do volné přírody. Po dlouhém přemítání se rozhodl si veverku nechat. Ačkoli by jí velmi přál spokojený život v lese, měl obavy, že by se nebyla, bez matčiny péče, schopná sama v lese uživit a nakonec by zahynula. Pořídil jí tedy velkou prostornou klec, ze které jí pouští vždy, když je doma. Malá veverka si nejvíc libuje v závěsné malé houpačce a také v kapse u Jeffovi košile.

Jeff předpokládá, že by se mohla dožít deseti let. Všem pochybovačům, kteří nevěřili, že Biscuit přežije, poslal Jeff její fotky s komentářem: „Před pár týdny jsem zveřejnil obrázky na Redditu a spousta zdejších vědců mi řekla, že zemře, protože nejsem rehabilitační lékař. Biscuits jsou teď asi tři měsíce a je super úžasná a zdravá. Její oblíbené jídlo jsou pekanové ořechy, ráda po všem skáče a terorizuje naše psy.”

Zdroj: LittleThings

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]