Postižený muž vstoupil do lví klece. Reakci zvířete zhlédlo na videu již 12 milionů lidí

Fotografie: International Fund for Animal Welfare / Creative Commons / Attribution 2.0

Lev je zvíře, které byste ve volné přírodě potkali asi jen neradi. Tento je však ochočený a náklonnost svému oblíbenci projevuje v dojemném videu.

Přátelství mezi šelmou a člověkem nás vždy tak trochu fascinuje. Nebezpečné zvíře si s člověkem vytvoří tak láskyplné pouto, že mu v jeho přítomnosti nic nehrozí. Musí to být nepopsatelný pocit, když se můžete k takovému zvířeti přiblížit s plnou důvěrou a víte, že vám nic nehrozí. Tento ošetřovatel si však lví lásku musel nejprve zasloužit.

Ošetřovatel přišel o nohy při vážné nehodě

John Reinke nyní pracuje v parku exotických zvířat v Oklahomě. V odvádění dobré práce při záchraně zvířat mu nezabrání ani skutečnost, že nemá nohy a nosí protézy. O nohy přišel v roce 1994, když testoval bungee jumping. Spadl tak nešťastně, že si rozdrtil obě nohy a nabodl se na kovovou tyč, jež mu propíchla tlusté střevo. Lékařům nezbylo nic jiného než mu obě nohy amputovat, aby mu zachránili život.

Lva, kterého můžete vidět ve videu, vychovával už od mláděte. Jmenuje se Bonedigger a Johna miluje. Sám se narodil s metabolickým postižením kostí. Prvních pět měsíců vůbec nemohl hýbat nohama. John ho tehdy krmil z láhve a věnoval nemocnému zvířeti veškerou péči. Dnes byste nepoznali, že lev trpí tak vážným onemocněním.

Do volné přírody se odsud zvířata nedostanou

Na péči, kterou mu John věnoval, nikdy nezapomene. Miluje ho a pokaždé, když za ním John přijde, vítají se stejně, jak je zachyceno na videu. Na obou je vidět neskutečná radost a vzájemná láska, která ty dva pojí. Lví kamarád Johna povalí klidně i na zem a s velkou láskou ho olizuje a lísá se k němu. Na tváři Johna můžete vidět tak upřímně radostný úsměv, jenž vás donutí se také smát.

Fotografie: Freepik

Není to jen tento lev, kterého John opatruje. Na stanici je několik tisíc dalších zvířat, o něž se tu musí postarat. Většina z nich byla zachráněna ze špatných podmínek. Byla týrána nebo odložena, protože se narodila s nějakou nemocí, nebo se jich majitelé vzdali. Návrat do volné přírody je však nemyslitelný. I v případě zvířat, která by ve volné přírodě zvládla přežít, jsou tu africké zákony. Ty jsou ohledně dovozu zvířat tak přísné, že je prakticky nemožné něco takového realizovat.

John by Bonediggerovi nejspíš pobyt ve volné přírodě přál. Jistě by mu však bylo líto, kdyby se s ním musel rozloučit. Přestože tato zvířata skutečnou divočinu nikdy nepoznají, je o ně alespoň dobře postaráno. A že se tady o zvířata starají se skutečnou láskou, se můžete přesvědčit ve videu, které zhlédlo již přes 12 milionů lidí.

Zdroj: Livebiz

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*