Pětiletá dívka políbila lva. Takovou reakci od něj nikdo nečekal

Fotografie: Depositphotos

Pokud po nás někdo chce, abychom se řídili pravidly, často odmítáme. Bohužel se to ne vždy a v každém případě vyplatí. Ačkoli se říká, že pravidla jsou k tomu, aby se porušovala, není tomu tak.

Nedodržování předpisů může někdy mít opravdu fatální důsledky. Dokud se však nic nestane, často je mnozí z nás vědomě porušují. Vždyť je to tak vzrušující. Při návštěvě zoologické zahrady a dalších míst bychom měli dbát na bezpečnost a na pravidla upozornit zejména malé děti. Může se zdát, že nám zvířata nic neudělají, vždyť jsou tak milá. Taková myšlenka se vám však může jednoduše vymstít.

Fotografie: Unsplash

Pozornost dívky upoutal lev

Pětiletá dívenka šla se svými rodiči do zoologické zahrady a její pozornost upoutal velký lev. Dívka se chtěla se lvem spřátelit, přišla až ke sklu a políbila ho. Lev se bohužel zachoval zcela nečekaně. Nebýt skleněné bariéry mezi ním a malým návštěvníkem zoologické zahrady, mohlo toto setkání skončit opravdu velmi tragicky. Proč se lev takto zachoval? Je to divoké zvíře, které by mělo zůstat ve svém přirozeném prostředí. Život v zajetí ho silně deformuje.

Fotografie: Pxhere

Psychika zvířat v zoologické zahradě je deformovaná. Lidé zvířata navíc neustále provokují, ačkoli mnohdy to dělají opravdu nevědomky. V tomto případě měli rodiče své dceři zakázat přiblížit se ke sklu. Nehledě na to, že přistoupila k nebezpečnému zvířeti, rodiče měli dbát také na hygienu. Na tomto příkladu je jasně vidět, že bezpečnostní pravidla jsou opravdu důležitá. Mohou totiž v krajním případě někomu zachránit holý život. Pamatovat bychom na ně měli nejen v zoologické zahradě, ale všude, kam jdeme, a to každý den.

Špatně by mohly dopadnout i další situace

Podobně by mohlo pochopitelně skončit také setkání s jinými zvířaty. Není vhodné se naklánět přes jakékoli bariéry. Lidé, kteří je stavěli, jistě věděli, proč to dělají. At už jde o bariéry, které zabraňují jak naklánění do zvířecího výběhu, tak z velké výšky na vyhlídkách. Pád by mohl mít fatální následky. Stejně tak není vhodné porušovat zákaz vstupu tam, kde je vyznačený. Pokud je uzavřená část turistické stezky, zřejmě je k tomu závažný důvod.

Fotografie: Pexels

Někdy je povolené nebo ztrouchnivělé zábradlí, jindy může hrozit pád stromů. Obzvlášť po letních bouřkách buďte v tomto ohledu opravdu obezřetní. Lesáci jistě nezavírají části lesa a lesních cest pro své potěšení. Chodit však do míst, kde se těží dřevo, je opravdu nebezpečné. Nehledě na těžké pracovní stroje může mít tragický konec i procházka, při které vám na hlavu spadne uvolněná větev ze stromu. Dbejte proto vždycky na pravidla a učte to hlavně své děti.

Zdroj UberAlles

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]