Z půdy se ozýval zvuk, který majiteli nedal spát. Místo očekávaných krys se mu naskytl pohled na pravého viníka

Fotografie: Scott Arneman / Creative Commons / Attribution-Share Alike 3.0

V nedávno koupeném domě se muž pustil do rekonstrukce. Ze staré půdy slýchával zvláštní zvuky. Byl přesvědčen, že to jsou myši nebo krysy. Pak zjistil, že je vše jinak.

Muž koupil zchátralý dům v anglickém Irthlingborough a pustil se do jeho postupné renovace. Zvuky na půdě, které stále slyšel, přisuzoval krysám. Pokračoval v rekonstrukci spodní části domu a byl připraven se s nevítanými návštěvníky na půdě později vypořádat. Pak však zaslechl zvuk, který ho přiměl na obyvatele půdy změnit názor.

Pak se ozval zvuk, který původce prozradil

Zvuky slýchával pravidelně. Škrábání a kousání se z půdy ozývalo často. Pak však zaslechl jasné „mňau“. To ho přinutilo přehodnotit svou původní domněnku o krysách a uvědomil si, že po celou dobu dělá na půdě hluk nějaká kočka. Nevěděl však, co s toulavou kočkou dělat a jak ji chytit, proto se obrátil na organizaci zabývající se ochranou koček.

Jonathan Hawkins, dobrovolník, který v této organizaci už roky pomáhá, se vydal do mužova domu. Vylezl na půdu a začal ji prohledávat. Přes veškerou snahu však žádnou kočku nezahlédl. Nastražil tedy na půdě humánní past. A opravdu. Po pár hodinách se do ní kočka chytila. „Jakmile jsem ji dostal domů, všiml jsem si, že má viditelné struky. Uvědomil jsem si, že poblíž musí být koťata,“ řekl Jonathan k celému případu.

3letý chlapec poslal na policejní stanici kuriózní balíček. Jeho dopis s vysvětlením policisty rozesmál

A tak se znovu vydal na půdu, aby se po nich poohlédl. Díky silné baterce se mu nakonec podařilo koťata najít. Byla téměř kompletně schovaná v hnízdě, které pro ně kočka zbudovala v izolaci ze skelné vaty. Přesto zachytil záblesk jejich očí, když přejížděl baterkou po půdě. Malých koťátek nakonec bylo celkem pět.

koťata
Fotografie: Freepik

Až trochu povyrostou, půjdou k adopci

I když skelná vata není zrovna ideálním místem pro hnízdo, protože její vdechnutí může dráždit vnitřní orgány, koťata se zdála být v dobré kondici. Všechny je převezl na stanici a kočičky dostaly svá jména. Maminku pojmenovali Anne. Symbolicky podle Anny Frankové, která se během druhé světové války schovávala se svojí rodinou na půdě.

Koťátka dostala jména Paige, Jack, Pye, Coco a Frank. Odhadovali, že jsou stará asi dva týdny, a kočka je nejspíš do teplého hnízda přenesla až po jejich narození. Na stanici je odčervili a ošetřili proti blechám. Krásná koťátka teď budou čekat na své nové majitele, kteří o ně projeví zájem. „Tato malá zbloudilá rodina měla velké štěstí, ale ne všechny mají stejný osud,“ uzavřela celý příběh vedoucí záchranné stanice, paní Cooperová.

Zdroj: Newly

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]