Děti slyšely z hordy kamenů zvláštní výkřiky. Záchranáři ihned svolali záchrannou akci

Fotografie: BrokenSphere / Creative Commons / Attribution 2.0

Mládě srnky bylo neopatrné, když se snažilo vyšplhat na hromadu naskládaných balvanů. Propadlo se do škvíry mezi nimi a nedokázalo se už dostat ven.

Tato rodina žije v domě s krásnou velkou zahradou, která není ukončena plotem. Kousek od jejich pozemku je les, a tak je nepřekvapí, když zde občas vidí srnku nebo jiné lesní zvíře. Tentokrát to však bylo jiné. Srna pobíhající po zahradě se chovala velmi zvláštně. Otce rodiny to zaujalo, když ji pozoroval z okna, a tak se šel podívat ven, co se děje.

Srnka stále chodila kolem okrasné kamenné zdi

Bylo to brzy ráno, když manžele vzbudily podivné zvuky. Z okna uviděli srnku, která zmateně běhala po zahradě sem a tam, jako by něco hledala. Muž tedy vyšel na zahradu a chvíli chodil po pozemku. Pak zaslechl tiché kňučení, ale nic neviděl, ani netušil, odkud zvuk vychází. Vrátil se tedy zpátky do domu.

Srnka se během chvilky opět ocitla na zahradě a namířila si to k okrasné kamenné zdi. Neustále kolem ní chodila. Muž se tedy šel podívat k místu, kde srna postávala. Vylezl na zeď z balvanů a pár menších kamenů přemístil. Najednou uviděl hlavu malého kolouška, jak se na něj dívá. Snažil se ho vytáhnout, ale mládě bylo zapadnuté mezi balvany, s nimiž nedokázal pohnout.

Hasiči museli použít hydraulické kleště

Manželé ihned kontaktovali místní hasičský sbor. Ti jim však doporučili, ať zavolají přímo na centrální záchrannou linku a vysvětlí jim situaci. Hasičská jednotka brzy dorazila na místo a začala záchrana vyděšeného kolouška. Pěti hasičům bylo po prvotním prozkoumání jasné, že s balvany nehnou, ani pokud se do nich opřou všichni.

Fotografie: Freepik

Na pomoc si tedy vzali hydraulické kleště, které se používají při vyprošťování lidí z havarovaných vozů. Podařilo se jim jeden balvan posunout dostatečně na stranu, aby jeden z hasičů mohl do díry mezi balvany nahlédnout. Srnka během záchranné akce byla neustále poblíž. Držela se v uctivé vzdálenosti, ale věděla, že se možná brzy setká se svým mládětem.

Zachráněný koloušek spěchal ke své mamince

Hasič nahlédl do díry mezi balvany, ale vyděšený koloušek se schoval a bál se na sebe nechat sáhnout. Hasič tedy sundal helmu a snažil se oběma rukama prozkoumat prostor mezi balvany a kolouška chytit. Po několika pokusech se mu to konečně podařilo a roztomilé mládě bylo zachráněno. Podívejte se ve videu, jak trošku krkolomně přebíhá přes pozemek ke své mamince. Ta stojí schovaná za stromy, kolouška vítá očicháváním a dává mu napít tolik vytouženého mléka.

Zdroj: OnlineNytt

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*