Ochránci zvířat obdrželi telefonát, který spustil rudý alarm. Na záchranu fenky se štěňaty měli 10 minut

Fotografie: Akagarwal1275 / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

Krutý majitel přivázal fenku krátkým řetězem k zábradlí. Přesto se snažila postarat o svých šest novorozených štěňat. Pozorný kolemjdoucí jí přivolal pomoc.

Krutost některých lidí je opravdu nepochopitelná. Toto je další příklad toho, co jsou někteří majitelé schopni udělat svým mazlíčkům. Fenka, která se měla postarat o novorozená štěňata, byla přivázaná krátkým řetězem, a tak se nemohla téměř hnout. Bez pomoci by ona ani její štěňata v chladném prostředí dlouho nepřežila. Majitele se ale nepodařilo vypátrat, protože pes nebyl ani očipovaný, tak jak ukládá zákonná povinnost.

Bez pomoci by všichni zahynuli

Deník Mirror informoval o případu ubohé fenky a jejích šesti štěňat. Tu někdo uvázal řetězem u železného zábradlí v irském hrabství Roscommon. S ní tu však bylo také šest štěňátek, která byla ještě slepá. Fenka je kojila, ale kvůli omezenému pohybu neměla jak si opatřit vodu nebo jídlo. Ze zoufalé situace ji tak osvobodil kolemjdoucí, který vše nahlásil ochráncům zvířat.

Fenky i štěňat se ujali pracovníci národního centra pro zvířata IPSCA. Všichni byli převezeni na vyšetření k veterináři. Zvířata byla prochladlá a hladová, naštěstí se však ukázalo, že neutrpěla žádnou vážnou újmu. Jak dlouho byla fenka se štěňaty na poli uvázaná, se nepodařilo zjistit. Nebýt muže, který na fenku upozornil, mohlo mít vše tragický konec.

Dvojice mladíků zachránila krabici plnou opuštěných štěňat. Místo veterináře je donesli hasičům

Nechtěných psů jsou plné útulky

„S nedávným množstvím srážek a chladným počasím tento týden mohl být výsledek velmi odlišný a jsem rád, že jsme byli upozorněni, abychom jim mohli pomoci,“ řekl manažer organizace Hugh O’Toole pro TheSun. Pracovníci péče o zvířata se také snažili dohledat majitele dvouleté fenky. Ta však neměla čip, který je v Irsku, stejně jako u nás, povinný pro každého psa.

Statečná fenka tak dostala klidný prostor, kde se mohla postarat o svá štěňata. Ta zůstanou v péči útulku, dokud nepovyrostou. Poté se pro ně budou hledat noví majitelé. Tento příběh tak bude mít šťastný konec. Nad krutostí některých lidí však stále zůstává rozum stát. „Nechápu, jak si někdo může myslet, že je v pořádku nechat psa uvázaného u zábradlí, aby kojil svá štěňata,“ podivoval se nevěřícně pan O’Toole pro média.

Organizace zároveň vyzvala majitele pejsků, aby je nechali co nejdříve kastrovat a předešli tak nechtěným nebo náhodným vrhům. Nechtěných psů jsou tu bohužel plné útulky a organizace na ochranu zvířat mají velký problém tuto situaci ufinancovat, a to kvůli omezeným zdrojům. Na SvětěKreativity se můžete podívat na podobný příběh. V tomto případě se však majitel snažil, aby se jeho opuštěný pes dostal do dobrých rukou.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]