Opuštěný pes nalezen uvázaný v parku: Srdcervoucí důvod, proč jej opustili

Skutečnost, že stát se majitelem psa, je poměrně nákladný koníček, to si mnozí lidé uvědomí až s odstupem. Tento opuštěný pes je toho důkazem. Kolem psa jsou totiž velké náklady, je to domácí mazlíček, který vyžaduje spoustu času a v podstatě si kupujete finanční závazek. Někteří lidé také postupem času přijdou na to, že si již psa zkrátka nemohou dovolit. To byl také zářný příklad fenečky pitbula, kterou její majitel zanechal v parku se srdcervoucím vzkazem.

Jak neopustit psa

Nalezenec v parku neměl žádný čip nebo něco, podle čeho by šel identifikovat jeho majitel. Byl u něj ale vzkaz, který vyprávěl nešťastný příběh. Ten byl zakončen slovy „Nemohl jsem si ji dovolit. Prosím pomozte“. Vzkaz dále popisuje a je z něj patrné, že majitel se se psem rozhodně rozloučit nechtěl. Ve vzkazu fenku označuje za úžasnou a hovoří o ní jako o miláčkovi. Majitel ve vzkazu také popsal, že fenka Annabell byla dobře vychovaná, má potřebný trénink a je přátelská ke člověku.

Fenka byla nalezena 26. července v Cranbury Parku v Norwalku ve státě Connecticut. Její stáří bylo 3 roky. Místní úřady dodávají, že je poněkud nešťastné, jakým způsobem se majitel rozhodl psa opustit. Měl jej totiž správně řádně odevzdat do útulku. Také podle místních zákonů státu Connecticut není možno zvíře svévolně jen tak opustit.

Lidé z oboru dále apelují na to, že pokud už dospějete do situace, kdy si psa nemůžete dovolit a rozhodnete se jej z důvodu finančních problémů vzdát, určitě je potřeba situaci řešit zodpovědně. K dispozici totiž je mnoho útulků a také veterinářů, kteří jsou ochotni poskytnout pomoc lidem v nouzi. V tomto případě, kdy majitel fenku, byť nerad, opustil, není již možnost mu pomoc nějakým způsobem nabídnout, protože není známa jeho totožnost.

Hledá se nový domov

Annabell se tak dostala do péče útulku v Norwalku, kde hledá nový domov. Pokud se nacházíte v daném místě a měli byste o pejska zájem, určitě je možné místní útulek kontaktovat.

Tento příběh je sám o sobě velmi smutný. Jednak vypráví o člověku, který svého pejska evidentně miloval, ale na druhou stranu neučinil správné kroky k tomu, aby k rozloučení nemuselo dojít. Mohl se pokusit vyhledat zmíněnou pomoc, kdyby se možná na vlastnictví psa finance nakonec našly. Doufejme, že konec bude šťastný aspoň pro Annabell, která se dostane do nového dobrého domova.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]