Srna zabloudila na dvůr, ale překvapení přišlo až poté, co z domu vyběhl pes

Fotografie: Facebook / Attila Baranyai

Co byste dělali, kdybyste vyšli ven na svůj dvůr a stála tam srna? Většina lidí by se jí zajisté snažila dostat co nejrychleji a bezpečně zpět do jejího přirozeného domova, tedy do lesa. A co byste dělali, kdybyste ve stejnou chvíli měli na dvoře také svého psa? Přesně tohle se stalo jednomu muži, který byl tak šokován tím, co následovalo, že vše natočil a dal na internet.

Srna vs. pes

Na dvoře tohoto muže se nacházela nejen srna, ale také rotvajler. V tuto chvíli si pomyslíte, že srna už je dávno mrtvá, protože ho velký pes rozcupoval na kousky. Opak je ale pravdou.

Naštěstí se jednalo pouze o štěně rotvajlera a daná srna byla skutečně statečná. Vůbec se totiž nebála a začala si se psem hrát, jako by to byla ta nejpřirozenější věc na světě.

Fotografie: PxHere

Nejen, že jí pes neublížil, ale zdá se, že si spolu skutečně hezky hrají a oba si užívají příjemný čas. Navíc se odvážila jít velice blízko k muži, který se jí mohl klidně dotknout. Srna v jednom momentu stála jen pár desítek centimetrů od něj. Je vidět, že se tomuto zvířeti zatím nestalo nic špatného a měl zatím jen dobré zkušenosti s lidmi i dalšími zvířaty, protože se vůbec nebál.

Netradiční zvířecí přátelství

V televizi jste mohli vidět celý seriál, který se zabýval přátelskými vztahy mezi netradičními druhy zvířat. V Japonsku se například stala hitem sova, která se hezky starala o dvouměsíční kotě.

Stejně tak jste ale také mohli vidět nádherné přátelství mezi koněm a psem, nebo kočkou a liškou. Objevila se tam ale i tak podivná spojení, jako ovce a slon, šimpanz a tygří mláďata nebo přátelství mezi orangutanem a psem.

Fotografie: PxHere

Tato zvířata nám dokazují, že přátelství je univerzální věc a na druhu jedinců nezáleží. Z tohoto přístupu bychom si zaručeně mohli vzít příklad a přenést ho do lidské říše. Chcete-li vidět více podivných a roztomilých přátelství, na YouTube jich zaručeně najdete obrovské množství.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]