Dobrý skutek malé slečny ohromil muže na ulici a později i celý svět

Děti jsou nepopsaným listem, který teprve čeká na své životní příběhy. A mezi ně se řadí i dobrý skutek. Především pak malé děti jsou velice bezprostřední, čisté duše, které ještě nepoznamenal materiální svět. Od dětí by se měli často učit i jejich rodiče a jiní dospělí. Někdy totiž udělají něco, co velice překvapí, je to čin vycházející z jejich vnímaní a srdce.

Tato malá stvoření jsou velkými učiteli, ač si to někdy neuvědomujeme. S dospělostí pak postupně ztrácíme tu bezmeznou důvěřivost a tvoříme si předsudky a v našich myšlenkách se dějí procesy, kterým někdy ani my sami nerozumíme.

Své vnitřní dítě bychom si tedy měli zachovat po zbytek života, podpoříme tím totiž svoje šťastnější bytí. Tento inspirující příběh je reálným obrazem toho, jak dokáže být dětská duše neuvěřitelně obětavá a laskavá.

Ella s dobrým srdcem

Američan Eddie Scott se rozhodl, že si se svou malou, asi pětiletou dcerkou Ellou vyrazí na oběd do restaurace nedaleko jejich domova. Zdál se to být den jako každý jiný, otec trávil pohodový čas se svou malou dcerkou a oba si to užívali. Ten den se stal ale výjimečným a zvláštním v okamžiku, kdy holčička dostala na stůl své objednané jídlo, maso a brambory.

Do pokrmu se vůbec nepustila, bez řečí vstala, vzala talíř do ruky a běžela s ním ven. Eddie se podivoval, co jeho malá dcera chystá, a tak ji následoval, aby to zjistil.

Bezprostřední a nezištná pomoc druhému

Malá Ella běžela ven k starému muži na lavičce, který byl očividně bezdomovcem. Svůj talíř mu bez váhání předala, na muže se usmála a vzdálila se. Ohromený otec Eddie svou holčičku z dálky pozoroval a byl dojatý z jejího krásného a dojemného činu.

Na svou dceru byl velmi hrdý a v ten okamžik si uvědomil, že z ní zcela jistě jednou vyroste obětavá a úžasná žena. Onen den jeho dcerka Ella pochopila jednu zásadní věc v životě. Že lidem, kteří měli v životě méně štěstí, by se mělo pomáhat.

My baby girl Ella learned an important lesson today – Help those less fortunate than you!! So proud of my girlFor licensing inquiries please contact licensing@junkinmedia.com Thank you!

Zveřejnil(a) Eddie Scott dne Středa 31. srpna 2016

Fotografie: Eddie Scott Video

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]