Muž zdědil starý dům po svých prarodičích. Jejich největší dar se ale skrýval pod kobercem

Fotografie: Freepik

Staré domy ukrývají mnohá tajemství, o tom se přesvědčil i muž, který jeden z nich zdědil. Jim se podělil o velmi zajímavý příběh o rodinném pokladu.

Jeho prarodiče chtěli uniknout horkému podnebí, a tak se přestěhovali do Tennessee. Zde si pořídili malou farmu a prožili krásný život. Jim je často navštěvoval. V jejich knihovně byla kniha Ostrov pokladů. Jim si ji zamiloval a často ji četl. Jak zjistíte v našem článku, čtení této knihy se mu velmi vyplatilo.

Prarodiče byli vášniví sběratelé

Jimův dědeček byl sportovec, který měl rád starožitné zbraně. Někdy nechal svého vnuka, aby je vyčistil. Jeho babička zase sbírala mince. Není tedy divu, že malý Jim sáhl zrovna po Ostrově pokladů. Jim má na své prarodiče ty nejkrásnější vzpomínky. Když prarodiče zemřeli, zdědil dům Jimův otec, ale na sbírku zbraní a mincí se nějak zapomnělo.

Když zemřel i otec, přišel Jimovi dopis od notáře. Z dopisu se dozvěděl, že se stal dědicem statku v Tennessee.

Jenže Jim už měl svůj život a kariéru ve městě. Nechtěl se odstěhovat na venkov, a tak se s rodinou rozhodli, že statek prodají a peníze vloží do podnikání.

Jim se po letech vydal do Tennessee

Musel se jít podívat na stav svého dědictví. Dům vypadal velmi zchátrale. Uvnitř byly vytrhané podlahy a zničený nábytek, ale jaké bylo jeho překvapení, když pod vrstvou prachu objevil svou oblíbenou knihu.

Neměl čas si ji přečíst, ale z nostalgie ji prolistoval a přečetl pár stránek. Vzpomínal, jak snil o tom, že také jednou najde nějaký poklad.

Pak začal přemýšlet, jak dům upravit, aby se mohl prodat.

Fotografie: Freepik

Při úklidu narazili na zapomenutý poklad

Podruhé se vydal do domu i s manželkou. Začali dům uklízet. Vynesli starý nábytek, odpadky a další harampádí. Zbývalo uklidit malou místnost pod schody.

Jimovi se do toho vůbec nechtělo, protože si myslel, že tam budou schované jen další a další odpadky. Jenže něco mu říkalo, že by se tam přece jen měl podívat a navíc se zasekla dvířka, takže je musel opravit.

Ve výklenku pod schody bylo opravdu plno odpadků a nepotřebných krabic. Všechno vynesli a Jim si všiml, že je tam i vestavná skříň, kterou by měl demontovat. Na zemi ležel starý zaprášený koberec. Kdyby nebylo jeho manželky, Jim by ho tam nechal. Ona ale trvala na to, že ho odnesou a vyhodí.

Fotografie: Freepik

Pod kobercem byl tajný úkryt

Když se jim podařilo starý koberec zvednout, zůstali stát jako opaření. Pod kobercem byl tajný úkryt. Betonová kostka s kulatým víkem uprostřed. Víko bylo opatřeno zámkem. Jim se snažil uhádnout kód, ale po několika marných pokusech to vzdal. Zavolal zámečníka.

Zámečníkovi trvalo poměrně dlouho, než kapsli otevřel. Uvnitř kapsle byla rozsáhlá sbírka vzácných mincí. A nejen to, trezor obsahoval také několik stříbrných prutů a bankovek. Ty byly však velmi poničené, protože trezor zaplavila voda z prasklého potrubí.

Fotografie: Freepik

Jim si uvědomil, že pokud měla babička tajnou skrýš pro svou sbírku a cennosti, musí ji mít někde v domě i děda.

Dědeček ukrýval svou sbírku v důmyslné skrýši pod nočním stolkem. Jimovi to trochu trvalo, než ji objevil, ale nakonec se mu to podařilo. Jeho sbírka byla stejně impozantní a hodnotná jako babiččina. Našel v ní vzácný revolver i bankovky, které jsou mezi sběrateli velmi ceněné. A navíc si splnil i svůj dětský sen o hledání pokladu.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]