Statečný pes ukázal jaký ve skutečnosti je. Stal se zachráncem malého dítěte

Pes je zvířetem, které má dnes už skoro každá rodina a jeho výběr se soustředí i na to, aby nový člen domácnosti měl kladný vztah k dětem. Ve většině případů jsou však psi věrní, přátelští a svou rodinu chrání. Pes a člověk je na světě spojen v podstatě už od nepaměti. Je to jakési věčné přátelství, které zkrátka nezmizí. Přinášíme vám příběh jednoho skvělého psa, který zachránil ztracené malé dítě.

Ztracené dítě a pes jako jeho ochránce

V dubnu roku 2018 se v australském Queenslandu ztratila malá holčička, byla jí tříletá Aurora. Rodiče byli celí bez sebe a doufali, že policie jejich dítě najde. S děvčetem však byl i jejich pes Max, který byl již dost starý a částečné také hluchý a slepý. Maxovi bylo v té době neskutečných sedmnáct psích let.

Ten den, když se Aurora ztratila, počasí příliš nepřálo. Holčička byla spoře oděna, a tak její matka i otec začínali mít veliké obavy, aby někde nepodchladla a podařilo si jí včas nalézt. V hornatém a nehostinném terénu pátrali po celé hodiny i dobrovolníci z okolí.

Dramatické hledání Aurory

Hledání malého tříletého děvčete se protáhlo až do noci, která pátrání značně ztížila. Po určité době zaslechla babička ztracené Aurory její výkřik v horách. Vydala se tedy s baterkou za jejím hlasem. Po cestě narazila překvapivě na Maxe, který mezitím holčičku udržoval v teple tak, že jí zahříval svým tělem. Pes ženu zavedl za vnučkou.

Hrdina Max

Nebýt Maxe, asi by byla holčička podchlazená a bůhví, zda by měla šanci přežít. Tento statečný pes Auroru jednoznačně zachránil, i přesto, že sám byl stigmatizovaný tím, že vlastně téměř neslyšel a neviděl. Za jeho skvělý, láskyplný a obětavý čin byl oceněný místní australskou policií a jmenován čestným policejním psem. Dnes již Max nejspíš nežije, ale mnoho lidí jistě dojme jeho a Aurory srdcervoucí příběh. Max tak potvrdil, že psi jsou skuteční přátelé a ochránci na celý život.

Fotografie: Twitter/@QldPolice