Dvouměsíční holčička překvapila svého otce. Malé dítě se stalo hitem internetu

Dítě ve dvou měsících ještě není schopno replikovat to, co mu jeho rodiče říkají. Je to malá bytost, nepoznamenaná životem a vnějšími vlivy. Miminko můžeme nazvat i jakousi „nepopsanou tabulí“. Všechno, co okolo sebe vidí a slyší, rychle absorbuje, a učí se. Přinášíme vám zajímavý příběh, nebo chcete-li moment ze zahraničí, v kterém malá dvouměsíční holčička svého otce velmi překvapila tím, co předvedla.

Dvouměsíční dítě a jeho pochody

Když jsou dítěti dva měsíce, je schopné reagovat na úsměv někoho z okolí. Rovněž je možné, že již dokáže pozorovat předměty, které se nad ním pohybují ve vzdálenosti asi 15 centimetrů. Také dvouměsíčnímu miminku nedělají dobře hlasité zvuky, které jej zneklidní a mohou i rozplakat. Dítě je schopno vydávat určité zvuky, určitě ale není schopné ještě mluvit.

Co se týká motoriky, miminko dokáže v poloze na bříšku zvednout hlavičku, také v poloze na zádech zvedat nohy nad podložku. Je možné, že již uchopí různé dětské hračky a chrastítka.

Překvapený tatínek

Tyto fakta, která jsme uvedli o psychomotorických schopnostech, miminka, však popírá jedna malá holčička z ciziny. Když ji otec choval v náruči a hrál si s ní, upřeně se na ní podíval a řekl, že jí má rád. Jeho malá dcerka nečekaně ve dvou měsících zopakovala jeho slova a také otci řekla, že jej má ráda. Muž byl velice překvapen reakcí takto malého dítěte. Vše můžete sledovat na přiloženém videu.

Každé dítě se vyvíjí jinou rychlostí

Vývoj dítěte je zcela individuální záležitost. Každé miminko roste a učí se jinou rychlostí a intenzitou. Nejčastěji dochází k vývoji skokově. Zdánlivě klidná období, kdy se miminko nic nového nenaučilo, střídá vzápětí období plné změn a rozvoje dalších schopností. Buďte trpěliví a třeba vás vaše dítko stejně tak překvapí, jako tohoto mladého muže.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]