Podzim se pomalu, ale jistě blíží: Dekorace z listí, díky kterým se zabaví celá rodina

Na podzim si ještě chvíli počkáme, ale jak se praví: připravenému štěstí přeje. S příchodem podzimu se již můžete připravit na sběr krásně barevného spadaného listí. Z podzimní procházky si tak domů nezapomeňte přinést dary přírody.

Z listů, kterých se všude povaluje spousty se dá vytvořit mnoho úžasné dekorace. Pokud máte děti, bude je bavit už jen samotné sbírání různých listů, nehovoře pak o výrobě dekorací. Předem si určitě již opatřete i další pomůcky, ať jste opravdu připravení. A co vše se dá ze spadaných listů vytvořit? Podívejte se sami…

Listí na stěně

Přineste si i domů trochu podzimu. Listím můžete ozdobit prázdná místa na stěně. Vytvořit můžete srdíčko z listí, ale klidně namalovat strom a nalepit lístky nebo listí lepit jen tak, jak vás napadne. A čím listí lepit? Použít můžete oboustrannou lepicí pásku, ale výtečně poslouží i zubní pasta – dá se pak ze stěny lehce smýt.

Podzimní girlanda

Různě barevné a velké listy stačí pomocí tavné pistole přilepit za stonky k provázku a rázem získáte pěknou podzimní ozdobu. Girlandu můžete pověsit do okna, na dveře nebo kamkoliv vás napadne. Ještě zajímavěji girlanda bude vypadat, když místo lepení přichytíte listy za stonky pomocí malých kolíčků. Mohou být dřevěné nebo i plastové a různých barev.

Místo girlandy můžete vytvořit i listový závěs

Podzimní kytka

Nezapomeňte si domů přinést rovnou i větvičky s lístky. Když se vám takovou nepovede najít, stačí i větvičky, které lze různobarevně nabarvit a přilepit k ním ozdoby. Skvěle vypadá i bohatá kytka vyrobená pouze z listů, které mají dlouhou stopku. Mimochodem z listů se dají tvarovat i „listové růže“. Taková kytka pak vypadá hodně zajímavě. Pokud vás to zajímalo – podívejte se na přiložené video. 

Růže z listí 

Listy v rámečku

Pokud doma najdete nějaké prázdné rámečky, můžete je použít k podzimní výzdobě. Stačí do nich vložit nějaký pěkný list, který vás venku zaujme. Rámečky můžete postavit na komodu, poličku nebo zavěsit.

Podzimní věnec

Vyrobit podzimní věneček není složité. Ideálně, když jako základ použijete proutěný věnec, ale klidně může být i polystyrenový nebo kruh z kartonu. Pak už stačí přilepit listí, šišky, oříšky, jeřabiny a umělohmotná jablíčka a hrušky.

Obrázek: speechfoodie, designmag