Smutný příběh se šťastným koncem: Děti se narodily čtyři měsíce po mozkové smrti jejich matky

Fotografie: Caters News Agency

Tento příběh popisuje skutečný příběh dvou mladých lidí, kteří se těšili, až se jim narodí dvě děti. Franklin da Silva byla mladá jednadvacetiletá žena, které osud nedopřál možnost radovat se ze svých potomků. V devátém měsíci těhotenství začala náhle krvácet do mozku. To následně způsobilo její mozkovou smrt. Lékaři ale mohli zachránit život dvojčat v její děloze, proto se pustili do neuvěřitelného experimentu, který měl šťastný konec.

Fotografie: Caters News Agency

Nejsmutnější den, na který její muž nezapomene

Franklinin manžel Muriel na den, kdy jeho žena zemřela, nezapomene do konce svého života. Byla to pro něj velká rána. Žena mu volala s prosbou, aby jí zakoupil tablety na nebývale silnou migrénu. Když dorazil konečně domů, našel svou milovanou Franklin plačící, chvějící se a zvracející z nesnesitelných bolestí. Proto ji ihned naložil do vozu a odvezl do nemocnice

V momentu, kdy na místo dojeli, ztratila jeho manželka vědomí. Lékaři si pacientku převzali a pár minut na to přišla k Murielovi krutá zpráva. Jeho drahé ženě konstatovali mozkovou smrt. Avšak zdravotníci se rozhodli nechat ženu napojenou na přístrojích další tři dny, aby se s ní mohl manžel rozloučit.

Fotografie: Caters News Agency

Embrya v děloze nadále žila

Po třech dnech lékaři zjistili překvapivou věc, devítitýdenní embrya v děloze Franklin stále žila. Tento fakt je přiměl k tomu, aby se pokusili zachránit nenarozené potomky manželů. Přistoupili tedy k velmi odvážnému experimentu. Tělo ženy nechali napojené na přístrojích do doby, než se ze svou embryí skutečně vyvinula dětská tělíčka.

Tento proces trval asi 123 dní. Během řady dní a měsíců se o ženu staralo mnoho pečlivých zdravotních sester, fyzioterapeutů a samozřejmě lékařů. Na ještě nenarozené děti přes břicho mluvili, nebo jim zpívali. Byl to fascinující i když v podstatě poněkud smutný proces.

Fotografie: Caters News Agency

Děti se narodily předčasně, ale byly zdravé

Po zhruba šesti měsících vývoje se lékaři rozhodli na svět dvojčata přivést císařským řezem. Byla to holčička Anna Vitoria, která vážila 1,4 kilogramy a chlapeček Asaf vážící 1,3 kilogramy. Děti byly umístěné do inkubátorů, kde musely vyrůst během dalších tří měsíců. Žádné zdravotní komplikace u nich nebyly zaznamenané, proto se mohl jejich otec brzy těšit na to, až si je odveze domů.

Fotografie: Caters News Agency

Smutek a štěstí v jednom

Muriel si v krátkém čase prožil jak hluboký smutek, tak i velké štěstí. Po čtvrt roce si potomky odvezl konečně domů, ale již bez své milované ženy. Ta mu bude scházet po celý jeho život. Nyní vychovává dvouletou dceru a dvojčata sám. Často mu však pomáhá jeho matka.

Muž nepopírá, že občas jej popadne velká úzkost, ale kvůli své zesnulé ženě a krásným společným dětem se snaží být silný. Jeho rodina otce potřebuje. Muriel je velmi zavázaný skupině dvaceti zdravotníků, kteří umožnili tento zázrak. Anna Vitoria a Asaf mohou díky těmto skvělým lidem žít.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]