Malá holčička dostala dárek od své opatrovnice, který ji rozplakal

Jednoho krásného letního dne se rodina malé Heleny sešla, aby oslavila její narozeniny a dostala dárek. Oslava probíhala na prostorné zahradě vedle jejich domu a počasí ten den také přálo, byl příjemný prosluněný den. Všichni se nadšeně bavili a postupně nosili malé slečně i mnoho dárků, ona se však těšila hlavně na to, až uvidí své milované, které dlouho nespatřila.

Heleny a její život

Příběh malé Heleny je velice smutný, zůstala bohužel opuštěná, a tak se jí ujala žena jménem Brigitte a stala se její opatrovnicí. Holčička ale svou opatrovnici miluje jako svou matku, navzdory tomu, že nejsou příbuzné. Jejich vztah je velice vřelý. I Brigitte má ráda Helenu jako svou vlastní dceru. Brigitte je nadšená z toho, že může vychovávat tak skvělou a hodnou slečnu, jako je Heleny. Její dny se rozzářily od chvíle, kdy tato malá holčička přišla do jejího života. Bohužel se jí ale stále nedařilo malou slečnu oficiálně adoptovat. Snažila se však o to celé roky ze všech sil a nevzdávala se.

Překvapení od nevlastní matky

Když konečně přišla řada na rozbalování dárků, nemohli se všichni přítomní dočkat reakcí malé oslavenkyně. Okolo Heleny se do jednoho se sešli a očekávali, jaký dárek otevře jako první. Ten byl samozřejmě od Brigitte. Malá slečna zapátrala v dárkové tašce a vytáhla z ní jakési dokumenty. Nevěděla, co očekávat, a tak byla trochu v rozpacích. Pak se do papírového vzkazu začetla a začala plakat štěstím.

Nečekaný dárek

Dárek, který Heleně změní navždy život, tak by se překvapení ukryté v dárkové taštičce dalo definovat. Srdce se malé holčičce rozbušilo a s nadšením začala nahlas číst i ostatním přítomným, co jí vlastně Brigitte darovala. Mnozí rodinní příslušníci a hosté se spolu s Helenou také rozplakali radostí a dojetím.

Žena, která byla dosud holčičky opatrovnicí se stala oficiálně její matkou. Po několika letech usilovného boje si Brigitte konečně mohla Helena adoptovat. Takový dárek tato malá slečna nezapomene na konce svého života. Došlo k naplnění jejich krásného vztahu matky a dcery.

Fotografie: Brigitte Fries Youtube

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]