Chování policisty u těžké autonehody bylo přímo ukázkové. Jeho laskavý přístup k přeživšímu dítěti se zapsal do historie

Fotografie: Depositphotos

Žena se společně se svým manželem a čtyřmi dětmi vydali na výlet. Avšak u města Brighton v Coloradu se zapletli do strašlivé autonehody. Zjistěte, jakou roli hraje hrdinný policista v tomto smutném příběhu.

Dvouleté dítě zcela bez zranění

Z fotografií je evidentní, že nehoda byla velmi vážná. Automobil početné rodiny skončil na poli otočený na střeše. Během této tragédie bohužel zemřel řidič, tedy otec čtyř dětí. Tři z nich byly i s matkou zranění a převezení ihned do nemocnice. Jediná, co jako zázrakem vyvázla bez zranění, byla dvou letá holčička jménem Siréna.

Fotografie: Freepik

Poté, co hasiči dítě vyprostili z vozu, předali jej do náruče policistovi Nicku Struckovi. Jelikož je sám otec, naprosto přesně věděl, jak se zachovat. Začal malé slečně zpívat ukolébavku, kterou má v oblibě i jeho dcera.

Fotografie, která téměř obletěla svět

Někdo z přítomných novinářů Nicka s malou holčičkou v náruči zvěčnil na fotografii. Ta pak putovala do médií. A vzbudila velký ohlas veřejnosti. Doslova dojímá všechny, kteří ji spatří. V dálce je totiž vidět převrácený a poničený automobil, v kterém zahynul dívky otec.

Fotografie: Freepik

Proč je psychologická péče o účastníky autonehody důležitá?

Možná někoho napadne otázka, zda mají policisté nějaký speciální psychologický kurz, díky němuž se dokážou postarat o přeživší účastníky autonehody. V jisté míře obdobnou průpravou projdou, ale vždy jim velí lidská morálka, solidarita a laskavost. A to byl také případ policisty Nicka. U toho se zřejmě projevily jakési rodičovské instinkty.

Malé děti v takové situaci vůbec netuší, co se děje a potřebují adekvátně uklidnit. Stejně je tomu tak ale i v případě dospělých. Ti si situaci plně uvědomují a o to větší může být pro ně šok, když o někoho na místě nehody přijdou. Proto jezdí na místo zásahu leckdy i dopravní psycholog. Někdy je možné navštívit ho i posléze, kdy trauma přetrvává.

Zdroj: FoxNews

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]