Láska, která přetrvala desítky let. Až po 68 letech se žena dozvěděla pravdu o svém muži

Peggy a Billy se poznali v roce 1943. Oba se do sebe ihned zamilovali a byla to velká láska. Billy byl válečným pilotem a Peggy ho obdivovala. Jejich láska ale vznikla v období druhé světové války, a tak se žena o svého muže taktéž obávala. Po krásné svatbě se novomanželé těšili, že spolu odjedou na společnou dovolenou a líbánky stráví na nějakém příjemném místě. Osud jim však nepřál.

Odjezd na frontu

Mladý pár chtěl trávit co nejvíce společného času, avšak Billy musel brzy po jejich svatbě odjet. Byl povolán zpět na frontu do Francie. Odloučení oba špatně snášeli. Zvlášť Peggy, která se každý den strachovala, zda její milý ve válce náhodou nezahynul. S Billem Peggy udržovala alespoň na dálku kontakt prostřednictvím dopisů. Psali si často. Pro Peggy byla korespondence znamením, že je její muž živý a zdravý.

Dopis z fronty

Peggy opět dostala dlouho očekávaný dopis od svého milovaného Billyho. Tentokrát v něm ale stálo to, že se konečně vrací domů. Oddechla si a na svého muže se velice těšila. Ten den však její milý domů nedorazil. Celá rozrušená volala jeho rodičům, zda se náhodou Billy nezastavil nejdříve u nich. Bohužel ho nikde nezastihla. Uplynulo pár dní a Peggy přišel další dopis. Tentokrát ale nikoliv od jejího milého, ale z vojenského štábu.

Stála v něm informace, že Billy se neúčastnil vojenské mise 7. července, tedy den předtím, než psal dopis o svém návratu. Věřila tedy, že její muž nadále žije a kontaktovala jeho nadřízené. Armáda se ale s ženou odmítala dál bavit. Bylo jí sděleno, že na frontě již zahynulo mnoho mužů, a tak i Billy mezi nimi mohl být. Žena se ale nechtěla tak snadno vzdát.

Celoživotní naděje v Billyho návrat

Peggy na svého milovaného Billyho stále čekala a snažila vypátrat, kde mohl být. Někde ve skrytu duše doufala, že nezemřel. Čas byl ale neúprosný a běžel velice rychle. Peggy své srdce navždy zanechala u Billyho a nikdy se nevdala a ani si nepořídila děti.

Pravda po neuvěřitelných 68 letech

Čekající žena zestárla a od Billyho zmizení uplynulo celých 68 let. Během té doby se snažila kontaktovat opětovně armádu, ale vždy dostala stejnou odpověď: „Osud vašeho muže je neznámý.“ Jednoho dne ale přeci jen došlo k nečekanému rozuzlení tohoto smutného příběhu. Žena se konečně dozvěděla pravdu.

Den po tom, co Billy napsal Peggy dopis, zaútočili Němci na jejich tábor. Billy byl bohužel při tomto útoku sestřelen a zemřel. Němečtí vojáci jeho identifikační údaje z místa nehody odnesli. U sestřeleného letadla zůstala spolu s tělem pouze Billyho bunda, s nápisem D. Harris. Když k Billymu po čase přišli neznámí francouzští vojáci, usoudili podle nápisu na bundě, že se jedná o jakéhosi kanadského vojína D’Harrise, který byl následně vyznamenán jako válečný hrdina. Billyho identita tak byla před 68 lety zcela vymazána a zapomenuta.

Fotografie: Youtube