Klíč od bytu nalezený v kapse ukazoval na nevěru. Pravda byla ovšem jinde

Jednoho dne našla žena v kapse svého partnera cizí klíč od bytu. Nevěděla, odkud je, a tak začínala svého muže podezírat z nevěry. Než by se ho však zeptala, ptala se na názor ostatních lidí. A to se ukázalo jako velká chyba, jelikož nakonec zjistila, že to dělat neměla.

Ptala se, co si o tom myslí

Nejprve se ptala svých kolegů v práci, potom se ptala také svých kamarádek a nakonec to vyvrcholilo i tím, že se zeptala v několika diskuzích na internetu. A výsledek byl celkem jasný. Většina lidí jí řekla, že cizí klíč od bytu musí nutně znamenat nevěru. V tu chvíli žena propadla panice a začala si myslet, že jí její partner podvádí.

Uhodila na něj

Večer, když přišel domů, na něho hned uhodila. Zeptala se, o jaký klíč od bytu se jedná a proč ho nosí u sebe. Místo vysvětlení se na ní partner obořil, proč se mu hrabe v jeho věcech a že je to čistě jeho věc. Bylo vidět, jak je rozčilené a jak se mu vůbec nelíbí, že jeho partnerka tento klíč od bytu našla v jeho kapse.

Žena druhý den vše popsala svým známým, i na internetu, a ti přišli s potvrzením toho, že je to v podstatě stoprocentní nevěra. Jinak by nebyl tak rozčilen a hned vy jí řekl, odkud klíč je, nebo ne? To si začala myslet i žena a tak přemýšlela nad tím, zda se nerozvést.

Domácnost přestala fungovat

Po této hádce přestala jejich domácnost na nějaký čas fungovat. Přestali se bavit, žena přestala prát a vařit, muž jí zase nedával peníze. Když spolu čas od času promluvili, tak byl hlavním tématem klíč od bytu. Žena chtěla vědět, koho muž má, zda má tajný byt, a on zase argumentoval tím, že klíč je jeho věc a ona nemá právo mu lézt do jeho věcí.

Dítě u babičky

Jednoho dne se žena podivila, kde je jejich potomek. Muž odvětil, že je u babičky. Žena ho chtěla mít doma, jelikož tak to bylo domluveno a muž ho schválně odvezl jinam. To už jeho doposud stále ještě partnerka nemohla vydržet, sedla do auta a jela pro syna.

Za pár desítek minut dorazil i její muž. Ale nezazvonil, ale otevřel si dveře. Žena se podivila, že se jejich maminka vůbec nestará o to, kdo to přišel. Ona však věděla, že to musel být pouze jeden jediný člověk. Ten, kterému v nedávné době dala klíč od bytu, kdyby se jí něco stalo.

Vše bylo jasné…

Najednou žena zjistila, že klíč od bytu je od nemovitosti její maminky, které ho dala muži proto, aby ho měl k dispozici, pokud by došlo k nějakému problému. A proč jí to hned neřekl? I to jí prozradil,. Naštvalo ho, že mu nevěří. Že více věří anonymním lidem, nezadaným kamarádkám, nebo kolegům v práci, kde jich je polovina rozvedených. Žena se zastyděla a od té doby jejich domácnost opět klapala tak, jako dříve.

Fotografie: Pixabay

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]