Tragédie, která otřásla celou Itálií, ukazuje, že láska vždy zvítězí. Důkazem toho je příběh statečné dívky

Fotografie: Freepik

Letos to bude 5 let od doby, kdy Itálii zasáhla hrozná tragédie. Jedna z oblastí byla postižena silným zemětřesením, které přepadlo obyvatele zcela nepřipravené a způsobilo strašné škody.

Nejvíce bylo postižené město Pescara del Toronto. Zde se zřítilo několik budov a řada lidí byla pohřešována. Ne všechny příběhy měly šťastný konec, ale jeden z nich velmi zasáhl celou Itálii i svět.

Fotografie: Freepik

Tragédie mnoha rodin

Jedna z rodin pohřešovala své dvě dcery, které v té době měly 9 a 4 roky. Záchranáři po nich pátrali v sutinách města a čím déle se nedařilo nikoho objevit, tím více klesala naděje na jejich záchranu. Přesto se záchranné složky nevzdávaly a do snahy najít přeživší investovaly skutečně mnoho sil. V jeden moment se jednomu ze záchranářů podařilo najít bezvládné tělo mladinké dívenky.

Velmi záhy byla identifikovaná jako Guilie, pohřešovaná dívenka. Bohužel bylo patrné, že dítě nepřežilo. Její tělo bylo studené a bylo zbytečné snažit se ji oživit. Tento pohled samozřejmě silně zasáhl jak záchranáře, tak i všechny ostatní. Ztratit život tak malého dítěte je vždy tragické.

Fotografie: Freepik

Nečekaný objev

To největší překvapení je však mělo ještě čekat. Pod tělem starší Giulie totiž našli něco nečekaného, v malé prohlubni se tam choulila její mladší sestra. Guilie totiž v poslední chvíli udělala něco, co malé zachránilo život. Přikryla ji vlastním tělem a sama se stala štítem proti padající budově.

Je nepochybné, že právě Guilii vděčí její mladší sestřička za záchranu života a zdraví. Malá dívenka byla sice v šoku, ale ze zemětřesení vyvázla prakticky bez zranění.

Fotografie: Freepik

Do péče ji převzali lékaři a brzy se vrátila domů ke svým rodičům. Ti tak v jeden den přišli o dceru, ale druhá se jim znovu narodila. Oběť malé Guilie si připomínala celá Itálie a dodnes je to příběh, který lidi dojímá k slzám. Je nepochybné, že kdyby Guilie takto nejednala, zemřely by v troskách obě malé dívky.

Zdroj: BBC

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]