Tchyně vyhodila svou snachu z domu. Reakce jejího manžela ji překvapila

Fotografie: Freepik

Když je řeč o manželství, mnoho žen se obává interakcí s jejich budoucí tchyní. Je totiž nutné chápat, že matka vašeho budoucího partnera již má v jeho životě nesmazatelné místo a jistě se jí nebude líbit, pokud jej budete chtít nějak zabrat.

Proto lze říct, že jen málo manželství může být skutečně úspěšných, pokud s nimi tchyně nesouhlasí. V tomto svědectví zveřejněném na sociálních sítích mladá žena vypráví svůj příběh o tom, jak ji její tchyně vyhodila z domova. Reakce jejího manžela ji však překvapila nejvíc.

I když to nebývá pravidlem, říká se, že mezi ženami existuje nevyhnutelné soupeření a že tento fenomén je ještě závažnější, pokud jde o tchyni a její snachu. Není vůbec neobvyklé, že je vztah mezi nimi napjatý a může způsobit i problémy v páru.

Láska bez pravidel

Tento mladý pár pochází z jižní Asie. Žena a její partner se poprvé setkali na univerzitě, brzy se spřátelili a jejich city postupně přerostly v romantickou lásku. Vzhledem ke společenským normám bylo ale jejich manželství poněkud problematické.

Žena totiž byla velmi ambiciózní a svou kariéru nadřazovala i nad zájmy rodin. Rodina muže byla tradiční a představovala si, že hlavní rolí ženy je starat se o domácnost. Navzdory tomu se mladému páru podařilo přesvědčit své rodiny, aby toto manželství přijaly.

Fotografie: Freepik

Náročné soužití

Jak bylo v jejich zemi tradicí, snacha musela chvíli žít se svou tchyní. Snažila se zapadnout a porozumět jejich zvykům, ale tchyně jí vše znepříjemňovala a komplikovala. Po nějakém čase ji tchyně šokovala tím, že ji požádala, aby se odstěhovala. Žena přitom neměla kam jít.

Mladá žena byla takovým chováním šokovaná. Její manžel však naštěstí jednal velmi duchapřítomně. Rozhodl, že se musí vymanit z tohoto sevření a okamžitě začal hledat nový domov. Odstěhovali se a s rodinou přerušili kontakty.

Fotografie: Freepik

A to i přesto, že na živobytí nemají dostatek financí a oba musí čelit odsouzení ze strany přátel i kolegů. Sami však říkají, že jejich láska je jejich největším bohatstvím. Podle tradice by muž měl zůstat se svou rodinou a akceptovat jejich chování, on se však rozhodl jinak, pro svou ženu a jejich společný poklidný život. Žena sdílela na sociálních sítích tento dojemný příběh a všichni byli velmi pohnuti oddaností a rozhodností jejího muže.

Snacha vs. tchyně

Podle rodinných psychologů se často stává, že když muž opustí svou matku pro jinou ženu, objeví se u matky určitá žárlivost. Může mít dojem, že ji její syn nějakým způsobem nahradil, a pak si svou zlost vybíjí na ženě, která jí jejího syna ukradla. Občas to však bývá i naopak.

Snacha žárlí na tchyni a na její výsadní postavení v životě jejího muže. Řešením je zaujmout klidné postoje, aby nedošlo k eskalaci konfliktu, a snažit se situaci mírumilovně urovnat a nastolit vzájemnou spolupráci a respekt.

Zdroj: UberAlles

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]