16 letá dívka stála na mostě a díky reakci pohotového muže neskočila dolů

Sebevražda je něčím, čím řada lidí řeší své problémy. Stejné to bylo i u mladé teprve šestnáctileté dívky, která se rozhodla skočit z mostu. Tu však uviděl Martin Qviström, který danou trasu jezdil každý den na svém kole, když mířil do práce. Toto ráno však nejenom jemu změnilo život.

Uviděl dívku na zábradlí

Uviděl mladou dívku, jak stojí na mostě na zábradlí a jak se chystá skočit. Pořádně šlápl ně pedálů, aby k ní dorazil v čas. Mezi tím na ni z plných plic volal, aby hlavně neskákala a aby se ještě zastavila a vše si rozmyslela. V tu chvíli už dojížděl k dívce na mostě a byl od ní jenom pár metrů.

Snažil se ji zachytit

Mezi ním a dívkou byl plot. Neváhal, protáhl plotem své ruce a dívku chytil za pas a přitáhl ji směrem k plotu, k sobě. Pevně ji držel a byl rozhodnutý že ji nepostí do doby, než na místo přijedou záchranáři, kterým ji předá. Mezi tím jí začal vyprávět něco, co dívku zcela zarazilo.

Sebevražda v jeho rodině

Martin Qviström začal vyprávět příběh o svém bratrovi. I pro něho měla být sebevražda vyřešením všech problémů. On se skutečně zabil. Jeho čin však poznamenal mnoho lidí. Hlavně potom rodinu a také přátele. Odešel ze světa, ale tímto krokem ublížil všem, kteří ho znali a kteří ho měli rádi. Martin Qviström dívce řekl, že nikdy nedopustí, aby se zabil někdo další.

Důvodem byly problémy v rodině

Důvodem plánovaného skoku měly být neshody v rodině. Dívka řekla o problémech doma a o tom, že jí rodiče nemají rádi. A sebevražda tak měla vše vyřešit. Martin Qviström ji však od toho odradil a řekl jí, že vše se v dobré obrátí a jednoho dne bude skutečně šťastná.

Na místo dorazily záchranné složky

Těm Martin Qviström dívku opatrně předal. Ty si ji hned vzali do péče. Ještě, než dívku odjela sanitka šel za ní a dal jí lístek se svým číslem. To proto, že mu má zavolat kdykoliv se bude cítit špatně. Že jí nahradí rodiče a o všem si s ní promluví. Bylo to nádherné gesto, které oběma změnilo život.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]