Po rozchodu vyhrožoval, že zveřejní nahé fotografie své přítelkyně. Na internetu přibývá videí, která mají za cíl škodit

Fotografie: Freepik

Domácí násilí má řadu podob, navíc se postupem času stupňuje, kdy násilník získává nad obětí stále větší moc. Pro oběť je pak těžké vymanit se z tohoto nerovnocenného vztahu. Ve chvíli, kdy se jim to podaří, však na ně čekají další hrozby pomsty ze strany manipulátora.

V poslední době se jedná často o hrozbu zveřejnění intimních fotografií, kdy bývalý partner vydírá oběť sdílením jejích nahých snímků na internetu a sociálních sítích. Žena z příběhu není jediná, podle odborníků tento trend má vzestupnou tendenci.

Vztah s narcistickým manipulátorem

Žena, říkejme jí Eva, žila čtyři roky po boku narcistického manipulátora. Dělal jí ze života peklo, po rozchodu s ním však započal ještě horší koloběh nočních můr. Bývalý partner se rozhodl mstít tím nejhorším způsobem, nejprve vyhrožoval svým zabitím, poté zastrašoval a hrozil zveřejněním jejích nahých fotek v případě, že se k němu zpátky nevrátí. „Alespoň celý svět bude vědět, co jsi zač!“

Další rok života tak Eva strávila strachem, co se stane, až se snímky na internetu objeví. Tento příběh skončil dobrým koncem, muž nakonec od svého jednání upustil, a nakonec se omluvil, Eva ale žije ve strachu dál a nedokáže navázat nový vztah.

Fotografie: Freepik

Hrozba pomsty zveřejněním nahých fotografií

Laura Higgins, zakladatelka linky pomoci Revenge Porn potvrzuje, že tento jev má vzestupnou tendenci a na její linku se obrací s tímto problémem stále více žen. „Jsou hysterické, pláčou a neví, co se po zveřejnění tohoto materiálu stane,“ dodává Higgins.

Neobvyklé nejsou ani sebevražedné pocity, protože stud a strach ze zveřejnění jsou obrovské. Často totiž vznikly fotky nebo videa pod manipulátorovým nátlakem, oběť nedokázala odepřít nátlak a nyní pyká za svou slabost po druhé. Takový tlak má velký dopad na duševní zdraví obětí, jak upozorňuje Higgins.

Fotografie: Freepik

Zostuzení před rodinou i nahrání fotek na seznamky

Jak dokládá další příběh z linky Revenge Porn, manipulátoři se nezastaví před ničím. To je i případ Natashy Saundersové, která se po rozchodu s manželem setkala s tímto typem pomsty. Ještě během manželství ji manžel nutil k vytváření intimního materiálu, po rozchodu se neštítil rozeslat fotky blízké rodině.

Dokonce jeho pomsta šla tak daleko, že se její nahé snímky objevily také na profilech různých seznamek. Po tomto činu jejího bývalého manžela se Natashe zhroutil svět a byla nucena docházet na terapie, které jí pomohly se se situací vyrovnat.

Fotografie: Freepik

Pomsta pomocí intimních fotografií

Co si představit pod tímto pojmem? Fenomén tohoto typu pomsty není rozhodně nový, objevoval se ještě v dobách, kdy světu nevládl internet. Nyní má vlivem sociálních médií a všudypřítomného internetu vyšší dopad.

U této pomsty se jedná o vědomý únik intimních fotografií, zvukové nahrávky nebo videí bez vědomí a souhlasu aktéra s cílem poškodit, ublížit nebo vydírat danou osobu. K této pomstě dochází podle odborníků nejčastěji po rozchodu.

Zdroj: ScoopWhoop

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]