Zoufalý řemeslník s klientem ztratil trpělivost. Svým pobuřujícím chováním rozdělil město na 2 tábory

Fotografie: Staff Sgt. Alesia Goosic, U.S. Air Force / Public domain

Tento konkrétní případ se odehrál v Německu ve městě Blumberg. Objednavatel udělal tu chybu, že zhotoviteli stavby nezaplatil za odvedenou práci.

Stavař tak vzal věci skoro doslova do svých rukou a zadavateli uštědřil velmi tvrdou a současně poučnou lekci. Ne každý samozřejmě přistupuje k takto drastickým odvetám. Je však jasné, že manuálně se živící člověk nebude mít problém vyvést vám něco podobného, pokud jste nedostáli svým závazkům. Nemusí to mít rozsah jako tady, ale i rozbité okno klíčem nebo zničená pračka vám způsobí nemalé komplikace. Snad tato lekce zafungovala.

Skoč na štafle, chop se lžíce

Přímo v Blumbergu se řidič chopil bagru a v okrese Scharzwald-Baar způsobil škodu za cca půl milionu euro (více než 12 milionů korun). Během „zákroku“ totiž pomocí ramena stroje kompletně zlikvidoval balkony nově postaveného komplexu budov. Stavař ve věku 47 let původně pracoval na fasádě této budovy s asi 30 bytovými jednotkami. Klient, který si práce objednal, za ně však nakonec nic nezaplatil. Následovalo tak velmi tvrdé odvetné opatření pomocí zmíněné stavební techniky.

Zásahem byly postiženy i přistavěné garáže, jak uvádí i policejní zpráva. Na záběrech je jasně vidět, jak rameno bagru postupně „odklepává“ prosklené balkony jednotlivých jednotek. Hluk tím způsobený je doprovázen dětským hláskem. Lžíce bagru ale neskončila venku, prošla i okny dovnitř samotných bytových jednotek, zatímco kusy balkonu stále visely ze zdi domu. Řidič se pak beze spěchu posune a začne likvidovat další řadu balkonů, dosud neporušených.

Nevěsta zjistila den před svatbou, že ji budoucí ženich podvádí. Rozhodla se takto pomstít přímo u oltáře

Pokračování zatrhla technika

Kompletní výsledek jeho řádění podle zpráv zastavilo jen to, že bagru praskla hadice hydrauliky. V poškozených garážích bylo podle The Sun i několik plynových zásobníků. Policie celé místo zapečetila, protože hrozil jak únik plynu, tak i pád suti, skla i dalších prvků. Když mu jeho počin znemožnila samotná technika, opustil bagr a ze scény odjel vlastním vozem. Nakonec se sám odevzdal do rukou místní policie. Přímo v budově se v tu chvíli nikdo nenacházel, nikdo tedy nebyl ani ohrožen. Celému incidentu však v hrůze přihlíželo asi 50 lidí.

Zdroj: Megasvet

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*