Štípl vás komár? Babská rada poskytne úlevu od svědění za 30 sekund

komáří štípnutí
Fotografie: Freepik

Období otravných komárů přichází a s ním i svědivé štípance, které vám dokážou na několik hodin zkazit náladu.

Komáří kousnutí jsou někdy tak svědivá, že úlevu poskytne jen jejich intenzivní škrábání. To však může mít za následek poškození kůže a vést k potenciální infekci a vzniku jizev. Nemusíte se však spoléhat jen na masti a léky z lékárny. Vyzkoušejte účinné domácí prostředky na zmírnění svědění a nepohodlí, které dokážou přinést rychlou úlevu, radí lékařka Debra Rose Wilson.

Studený obklad

Jedním z nejjednodušších a nejúčinnějších způsobů, jak snížit svědění, je přiložení studeného obkladu na postižené místo. Zabalte několik kostek ledu do čistého hadříku nebo použijte studený obklad a jemně ho přiložte na komáří bodnutí. Nízká teplota otupí nervy, poskytne okamžitou úlevu od svědění a sníží zánět. Držte obklad na štípanci po dobu 10–15 minut a opakujte podle potřeby.

Aloe vera gel

Aloe vera je známá pro své zklidňující a hojivé vlastnosti, pomáhá také zmírnit zánět. Pokud ji doma pěstujete, není nic jednoduššího, než si gelem z jejího listu potřít postižená místa. Gel si můžete koupit také v obchodě a uchovávat ho v lednici. Pokud je vychlazený, poskytuje ještě větší úlevu. Gel nanášejte několikrát denně, dokud svědění neustoupí.

Med

Má přirozené antibakteriální a protizánětlivé vlastnosti, které mohou zmírnit svědění a podpořit hojení. Na štípanec naneste malé množství medu a nechte ho 10–15 minut působit. Potom místo opláchněte vlažnou vodou a osušte. Pokud svědění neustoupí, postup opakujte dvakrát až třikrát denně. Jen dejte pozor na oblečení, které by se vám mohlo od medu ulepit.

Lidová vůně, kterou komáři a klíšťata nemají rádi. Stačí pár kapek a utečou na kilometry daleko

sklenice s medem
Fotografie: Freepik

Banánová slupka

V banánové slupce se nachází protizánětlivá látka, která skvěle působí proti svědění. Štípanec si třete vnitřní stranou banánové slupky asi 30 sekund. Úleva by se měla rychle dostavit. Vyzkoušet můžete také pastu z jedlé sody, tea tree olej nebo jablečný ocet. Všechny tyto prostředky v sobě obsahují látky, které mohou od úporného svědění výrazně ulevit.

Zdroj: Healthline

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]