Vytvoření domácí pasti na komáry z PET lahve. V létě je spolehlivě odpudí

Fotografie: Public Domain

Vysoké teploty a sluníčko, na to jsme všichni dlouho čekali. S tím ovšem bohužel přichází i návaly hmyzu, především pak komárů. Ale nezoufejte, je tu naprosto geniální trik.

Během zimy se s hmyzem prakticky nesetkáte, takže na něj lidé obvykle téměř zapomenou. S rostoucími teplotami jich pak ale přijdou přímo houfy. Chcete si jen sednou na terasu a odpočinout si, komáři vám to však spolehlivě kazí. Jsou navíc zákeřní v tom, že jejich přítomnosti si všimnete, až když už je pozdě. Dovedou totiž ochromit kůži tak, že pověstné svědění cítíte až tehdy, když se napili. Ale dá se proti těmto vetřelcům nějak zakročit?

Postřiky a chemie

Samozřejmě si můžete pořídit některý z běžně dostupných postřiků, případně repelent. Avšak hlavně spreje na zabíjení hmyzu (tzv. hmyzobije) mnohdy nejsou moc vhodné na pravidelné používání. Zvláště tehdy, máte-li doma chlupaté mazlíčky nebo malé děti. Existují ale i jednoduché bezpečné metody, které vás komárů nadobro zbaví. Budete k tomu potřebovat 1 velkou prázdnou PET lahev, 1 šálek vody, droždí a cukr.

Jak postupovat?

  • Horní třetinu lahve uřízněte nožem.
  • Dovnitř nalijte vodu, přidejte cukr a droždí, dobře promíchejte nebo dle možností protřepejte.
  • Odšroubujte uzávěr lahve a hrdlem vzhůru ji zatlačte zpět do zbytku lahve. Zkontrolujte, že je tam opravdu pevně a není zde žádná mezírka. Můžete vše zajistit lepicí páskou.
komáří štípnutí

Štípl vás komár? Babská rada poskytne úlevu od svědění za 30 sekund

Jak to použít a kam to dát?

Teď je vaše domácí past připravena. Reakcí droždí a cukru totiž vznikají plyny, kterým komár jednoduše neodolá. Proleze dírou, aby se k lahodnému obsahu dostal, avšak ven už se nedostane. Po nějakém čase se tak jednoduše utopí uvnitř. Tento nástroj se dá navíc vyrobit i víckrát a jednoduše postavit někam na zahradu. Stejně tak si takovou lahev můžete vzít na chatu, do kempu nebo s sebou na ryby. Její výroba je otázka několika minut.

V čem je to kouzlo?

Komáři vyhledávají oxid uhličitý, který vydechujeme. Jeho přítomnost zkrátka znamená lidi. Hlavně při větrání pak komáři zjišťují, že uvnitř místnosti je „živo“, takže se provléknou záclonami a usadí se uvnitř. Z toho je pak všechno to bzučení, kvůli němuž nemůžete v noci usnout. Případně se stále fackujete po těle, abyste se dotěrného hmyzu zbavili. Tato past je vlastně simulace lidského výdechu, bohužel pro komáry jednosměrná.

Komáři v Česku

Nejvíce jich najdete v okolí řek i dalších vodních ploch, také v lužních lesích. K lidem nejčastěji zavítá komár pisklavý, přímo s lidmi pak přebývá komár obtížný.

Zdroj: Newly

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*