Jahody toto hnojivo doslova zbožňují. Pouhá 1 přísada zajistí léto plné sladkých plodů

Fotografie: Depositphotos

Za několik týdnů už na zahradě budete mít krásné jahody. Pokud jich chcete mít opravdu hodně, dodržujte tato pravidla.

Hnojivo, o kterém dnes bude řeč, se na jahody používá právě v květnu. Tento doplněk je velmi jednoduchý na přípravu a především je zcela zdarma. A kromě výživy jahodníky dokonce i ochrání. Tento doplněk totiž obsahuje velké množství různých vitamínů a pro stimulaci bohatšího kvetení je naprosto dokonalý. Vyzkoušíte ho také?

Jak toto hnojivo připravit

Na přípravu tohoto hnojiva budete potřebovat obyčejné slupky z cibule. Můžete použít i ty česnekové a smíchat je dohromady s cibulovými. Slupkami si naplňte sklenici o objemu 0,5 litru. K tomuto množství budete potřebovat přibližně 2 litry vody. Vše dejte do hrnce a dejte vařit. Vařte asi jen minutku. Po vychladnutí je třeba tuto směs zředit dalšími 10 litry vody. Celkem tak budete mít až 12 litrů tohoto skvělého hnojiva.

Fotografie: Depositphotos

Způsob použití

Samozřejmě, že existuje mnoho způsobů, jak hnojivo aplikovat, ale úplně nejlepší a nejjednodušší je jahody zkrátka postříkat. Poté je třeba je zalít. Po 2 týdnech můžete tento postup zopakovat. Pokud si všimnete škůdců, musíte hnojivo nastříkat přímo na sazenice. To sice zabere trochu více času, ale výsledek bude stát za to.

Fotografie: Depositphotos

Zákrok proti parazitům se ale musí opakovat, takže tento postup praktikujte minimálně každé dva dny. Toto přírodní hnojivo zvládne připravit snad úplně každý. Určitě budete souhlasit, že je to velmi jednoduché, a pro jahody je to velmi účinné a užitečné. Určitě to vyzkoušejte alespoň jednou během května a později se budete moci těšit z bohaté úrody jahod.

Zdroj: GardeningKnowHow

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*