Originální, jednoduché zahradní dekorace, které hravě zvládne vyrobit každý

Mít zahrádku je během léta svým způsobem výhra, ale také výzva. Aby nám chutnalo raní kafíčko nebo odpolední dezert na zahrádce ještě lépe, musíme se postarat, aby byla zahrádka upravená, pěstěná a ozdobená. Zahradní dekorace dodají tu pravou atmosféru. Přinášíme vám pár tipů na takové dekorace, které si zvládnete sami vyrobit. Chce to jen trochu zručnosti, kreativity a trpělivosti. Díky tomu jednak ušetříte, ale také získáte originální výzdobu.

Cedníkové květináče

Jako závěsný květináč může posloužit i cedník. Možná máte doma nějaký starší, který už nepoužíváte. Závěsné květináče zaberou méně místa a jsou zajímavou dekorací.

Obrázek: foodnetwork.com

Originální zahradní dekorace

Zde se můžete inspirovat hned několika nápady. Na dekorování zahrady lze v podstatě použít téměř vše. Od staré židle, přes pneumatiku, košík, mořské mušle, kameny, až po kmen stromu.

Obrázek: homebnc.com

Maják z květináčů

Máte nějaké starší a přebytečné květináče? Pak je postavte přesně tak, jak vidíte na obrázku, přilepte k sobě a nabarvěte. Nahoru pak umístěte zahradní LED osvětlení.

Obrázek: diy-enthusiasts.com

Nášlapné kameny

Zahrádku dokážou ozdobit i nášlapné kameny, které jsou i praktické. Tyto si zvládnete snadno vyrobit sami. Stačí vhodná forma, ať už kulatá nebo hranatá, úlomky kachliček či barevná sklíčka, směs cementu.

Obrázek: wonderfuldiy.com

Deštník

Jak už jsme psali výše – na zahradě lze využít opravdu kdeco. Máte-li doma vysloužilý deštník, klidně ho použijte k vytvoření originální zahradní dekorace.

Obrázek: inclimate.org

Motýlci

I obyčejný květináč s roslinkou, který není a první dojem nijak zajímavý, se může proměnit v roztomilou dekoraci. Stačí zapíchat do hlíny drátky s motýlky. Ty si můžete vyrobit nebo koupit hotové, záleží jen na vás.

Obrázek: inclimate.org

Staré kolo

Pokud se vám poštěstí a najdete v kůlně staré kolo, použijte ho jako dekoraci na zahradu. Stačí ho natřít barvou a o něco ledabyle opřít. Květináče s kytkami můžete umístit jak na řídítka, tak sedátko nebo nosič. Stejně dobře vypadá i koloběžka či stará dětská tříkolka.

Obrázek: inclimate