Zahradní dekorace se dají vyrobit i ze starého kusu plastu

Zahradní dekorace jsou možností, jak váš pozemek zajímavě zvelebit. Sice si je můžete koupit, ale větší radost budete mít z těch, které si vyrobíte. A to z několika důvodů. Tím prvním je možnost výroby přesně podle vašich představ. Druhým kladem je to, že zahradní dekorace vyrobíte z odpadu a tak nijak nezatížíte přírodu a naplno ukážete možnosti recyklace. Důvodem třetím je následně i to, že máte možnost vše vyrobit za pár korun. Tak jdeme na to.

Co budete potřebovat?

Základem jsou různé kusy plastu, například z beden, které máte ve své kůlně a nevyužíváte je. Proč právě ty? Důvodem je fakt, že své dekorace vylepšíte různými šablonami, které zajistí, že vaše zahradní dekorace budou opravdu originální. Potom už stačí jenom trocha cementu, akrylová barva a pár běžných pomůcek.

Jdeme na to

Jako první si připravte své plastové šablony, které důkladně očistěte. Potom na ně můžete nanášet cement, který si připravíte přesně podle návodu na pytli. Potom ho naneste v tenké vrstvě po celé ploše.

Základem je nanést vrstvu cementu, do té obtisknout kousek plastové bedny nebo vložit jiný kousek plastu a na ten nanést další vrstvu cementu. Tím ho v podstatě zpevníte a zajistíte, že bude držet požadovaný tvar.

Nezapomeňte na estetiku

Když máte první krok hotový, můžete jít na druhý. Ten je spojený s estetikou. Když cement lehce zatuhne, vezměte nůž nebo jiné nástroje a vyryjte do něho různé vzory. Zde se fantazii meze nekladou a záleží jenom na vaší kreativitě.

Jakmile cement důkladně zaschne, můžete pokračovat. V tu chvíli na své zahradní dekorace aplikujete akrylové barvy, které je vylepší vzhledově přesně tak, jak požadujete. Co může vzniknout, vidíte v našem obrázkovém návodu.

Umístěte na zahradu

Jak vidíte, zahradní dekorace mohou být opravdu originální, jelikož mohou napodobovat zeď, nebo staré dřevo, či cokoliv jiného. Když je vše hotovo, je můžete umístit na zahradu. Třeba kolem vašich záhonů, třeba kolem vašich květináčů, stejně jako kolem různých cestiček. Je to na vás. Uvidíte, že výsledek bude stát stoprocentně za to.

Fotografie: Samodelkino

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]