Recyklace plechovek: využití najdou jak v domácnosti, tak na zahrádce

Prázdné plechovky od jídla, ale i barev a laků najde ještě pestré využití doma i na zahradě. Byla by velká škoda, aby skončily v odpadkovém koši, když se dají tak skvěle využít. Přinášíme pár tipů, co s nimi. Třeba vás některý z dnešních nápadů osloví.

Zásobník, svícen, vázička

Prázdnou a důkladně vymytou plechovku můžete ozdobit pomocí zbytku látek nebo balícího papíru či tapety. Jednoduše nalepíte látku nebo papír na plechovku a máte hotovo. Jak ji dál využijete, záleží na vašich potřebách a představivosti. Využití: psací potřeby, šmínky, kytky, příbory.

Fotografie: Diycozyhome

Květináč

Ať už potřebujete květináče do bytu nebo na zahrádku, mohou bezvadně posloužit plechovky různých velikostí. Stačí je natřít barvou, případně ještě i jinak ozdobit, udělat do dna dírky, nasypat hlínu a nasadit kytičky. Výtečně se hodí i pro pěstování bylinek.

Fotografie: Homedit

Krmítko pro ptáčky

Velice snadno si můžete z plechovek vytvořit i závěsná krmítka pro ptáčky. Vypadají hezky, takže poslouží i jako barevná dekorace. Ptáčci se vám za občerstvení odvděčí svým štěbetáním.

Fotografie: Birdsandblooms

Svícny

Plápolající svíčky dodají večernímu posezení na zahradě, balkoně či terase tu pravou romantickou atmosféru. Opět stačí plechovky ozdobit, zavěsit, pak už stačí jen přidat čajové svíčky. Výroba trvá jen chvíli a stojí to za to.

Fotografie: Arts.onehowto

Využití v dětském pokoji

Potřebujete v dětském pokoji někam umístit všechny ty štětce, pastelky, fixy, voskovky, tužky a další drobnosti? Pak svým dětem vyrobte tabuli se zásobníky. S většími dětmi můžete tvořit společně.

Fotografie: Awesomejelly

Použijte je v kuchyni

Máte málo místa v šuplíku na příbory? Pak si vyrobte hezký, stylový zásobník. Výtečné také na další kuchyňské pomocníky, jako jsou otvíráky, vařečky, obracečky apod.