Obyčejný ocet je skvělý při úklidu domácnosti. Tato místa s ním perfektně vyčistíte

Fotografie: Freepik

Úklid domácnosti není nejoblíbenější činností pod sluncem, ale udělat to musíte. Bude pro vás jistě mnohem příjemnější, pokud si ho ulehčíte. S bílým octem vám to půjde lépe, ale musíte vědět, jak na to.

Úklid s bílým octem se etabloval jako jeden z nejlepších víceúčelových čisticích prostředků pro domácnost. Je to také základní prvek, který lze najít téměř všude. Je netoxický a ideální alternativou k běžným čisticím prostředkům pro domácnost, které mohou být škodlivé pro životní prostředí. Kromě toho dokáže s vaší kuchyní hotové zázraky.

Fotografie: Freepik

Bílý ocet je nezbytný pro čištění a údržbu díky svým antibakteriálním vlastnostem a složení kyseliny octové. A protože jsou vlastnosti dezinfekční a antibakteriální impozantní k odstranění nečistot. To je to, co si z bílého octa vydobylo hvězdnou pověst výrobků pro domácnost, zejména v kuchyni, kde potřebujete co nejčistější povrchy, a jedná se o prostor, který používáte každý den. Na jaké oblasti byste se měli soustředit a kde tento úžasný produkt používat?

Sporák a umyvadlo

Zbytky tuku lze snadno uvolnit pomocí kyselosti tohoto víceúčelového čističe. Nastříkejte na kamna roztok vody a bílého octa a nechte působit 10 až 15 minut. Poté budete muset pouze potřít povrch mýdlovou vodou, aby mastnota viditelně zmizela a aby kamna svítila. Obvykle není vůbec jednoduché tento povrch dokonale umýt, ale pomocí obyčejného bílého octu budete mít konečně šanci.

Fotografie: Freepik

Myjete umyvadlo běžně bělidlem nebo chemickými prostředky, které jsou určené pro údržbu koupelen. Doporučujeme nahradit bělidlo roztokem bílého octa, aby se zabránilo možným rizikům kontaktu s potravinami.

Pomocí lahve s rozprašovačem vydezinfikujte dřez a vše kolem, zejména odkládací prostory. Poté dřez nebo umyvadlo opláchněte mýdlovou vodou. Může být také užitečné nalít tam sůl, abyste vyčistili potrubí a bojovali proti nepříjemným pachům.

Mikrovlnná trouba a smaltovaná ocel

Nalijte směs vody a octa do misky vhodné pro mikrovlnnou troubu a zahřívejte ji asi 5 minut. Tím odstraníte nečistoty párou. Budete jen muset použít houbu a troubu dočistit. Mimochodem, je také možné důkladně vyčistit mikrovlnnou troubu pouze citronem. Před vyjmutím misky vždy počkejte alespoň 20 vteřin, aby nedošlo k vystříknutí vody a používejte rukavice nebo kuchyňské chňapky, protože nádoba bude velmi horká.

Fotografie: Freepik

Stejně jako nádobí z nerezové oceli lze i smaltované hrnce a pánve snadno čistit bílým octem. Chcete-li to provést, vařte vodu a ocet, abyste změkčili zbytky tuku. Nechte několik minut působit, poté před opláchnutím otřete mýdlovou vodou. Díky tomuto triku bude čištění mastných hrnců a pánví po smažení hotová hračka.

Kávovar a rychlovarná konvice

Tato zařízení pro každodenní použití mohou kromě velmi rychlé přípravy oblíbené kávy, mohou také rychle hromadit vápno a minerály, které vytvoří živnou půdu pro bakterie. Pokud se jich chcete zbavit, nalijte do konvice stejné díly vody a bílého octa a poté roztok povařte. Po dokončení jej opláchněte čistou vodou a nechte vyschnout. U automatických kávovarů možná budete muset přidat více čisté vody, abyste odstranili pach octa.

Zdroj: Goodhousekeeping

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]