Udeří vás do nosu zápach moči pokaždé, když otevřete toaletu? Zbavit se ho je přitom tak jednoduché

Fotografie: Depositphotos

Pokud bojujete se zapáchající toaletou, nezoufejte. Máte k dispozici hned několik řešení, která vám pomohou se nepříjemného odéru zbavit.

Možná si myslíte, že není nic odpornějšího, než když přijdete k někomu domů na kus řeči a při návštěvě toalety vás do nosu udeří nepříjemný zápach. Ovšem existuje ještě jedna situace, která je mnohem horší, a sice když se to stane u vás doma. Abyste se vyhnuli tomuto společenskému ponížení, věnujte své toaletě trochu péče navíc – není to nijak složité. S využitím jednoduchých metod bude nejen nablýskaná, ale také příjemně voňavá.

Nejrychlejší pomoc při zapáchající toaletě

Blíží se k vám návštěva a vy jste si uvědomili, že nemáte vydrhnutou toaletu? Nemusíte zoufat, jako první pomoc proti (možným) nežádoucím pachům můžete vyzkoušet tyto úkony. Zaprvé, vyneste odpadkový koš (pokud ho vedle toalety máte) a otevřete okno, popřípadě zapněte větrák. Čerstvý vzduch vám pomůže vyvětrat zápach moči i zatuchliny.

Abyste místnost s toaletou provoněli, nakapejte pět kapek dětského oleje (je možné ho zaměnit za libovolný esenciální olej) na střed kartonové výztuže toaletního papíru. Ten následně uložte zpět na jeho původní místo (čili do zásobníku, nebo přímo do držáku). Toto řešení je ovšem jen dočasné. Abyste se opravdu zbavili zápachu, je nutné odstranit jeho původce, tedy zbytky moči a fekálií usazených v míse.

Fotografie: Pexels

Skvělými pomocníky pro hloubkové čištění toalety jsou bílý ocet a jedlá soda. Bílý ocet vám pomůže efektivně eliminovat zápach moči. Jednoduše do něj namočte kuchyňskou houbičku a vydrhněte s ní stěny a okraje mísy. Až budete hotoví, mísu ještě jednou vydrhněte štětkou. Poté spláchněte a toaletu otřete hadříkem z mikrovlákna. V případě jedlé sody posypte stěny mísy a nechte sodu půl hodiny působit. Poté ji štětkou vydrhněte a mísu opláchněte.

Osvědčená metoda, která toaletu zanechá voňavou

Máte-li na úklid toalety trochu více času, vyzkoušejte následující metodu. Pokud ji zařadíte do své úklidové rutiny, již nikdy se vám nestane, že by vaše toaleta nepříjemně zapáchala. K čištění si připravte: lahev s rozprašovačem o objemu minimálně 1,2 litru, 10 kusů hřebíčku, 5 polévkových lžic jedlé sody, esenciální olej z máty peprné a 1 litr vlažné vody. Vlažnou vodu nalijte do lahve s rozprašovačem a rozpusťte v ní jedlou sodu.

Fotografie: Pixabay

Až bude soda rozpuštěná, přidejte do roztoku hřebíček a několik kapek esenciálního oleje. Vše dobře protřepejte. Vzniklý roztok následně nastříkejte přímo na mísu v co největším množství – nebojte se vypotřebovat klidně celou lahev. Poté ho nechte alespoň půl hodiny působit. Po uplynutí potřebné doby mísu pomocí štětky vydrhněte a následně opláchněte. Vaše toaleta bude poté čistá, vydezinfikovaná a voňavá.

Zdroj: Goodhousekeeping

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]