Chytré triky do domácnosti, které každý rád vyzkouší a usnadní život

Aby se zabránilo tomu, že vám domácí práce zaberou veškerý volný čas, stojí za zmínku některé užitečné rady, které internetová komunita sdílí na různých webových stránkách. Můžete se například naučit, jak opravit rozbité oční stíny, jak docílit úžasně bílé košile nebo jak zabalit věci bez pokrčení oděvu. Připravili jsme pro vás pár takových nalezených triků a doufáme, že vám budou k užitku.

Zářivě bílá košile

Až budete příště prát bílé košile, zkuste přidat do pračky několik tablet aspirinu. Je to trik, který vrátí bělost i starému oblečení.

Balení bez pokrčení oděvů

Abyste zabránili pomačkání oblečení při balení do kufru na cesty, zabalte je do hedvábného papíru a běžně je složte.

Rozbité oční stíny

Nespěchejte na popelnici, pokud jste měli smůlu a rozbili jste si oblíbené oční stíny. Namísto toho do nich nalijte trochu alkoholu, vyhlaďte je pomocí lžíce nebo prstu, počkejte, až směs ztvrdne a máte hotovo. Směs se sjednotí a stíny budou opět pohromadě.

Odřené lakované lodičky

Přidejte jednu polévkovou lžíci octa do sklenice vody a otřete si obuv touto směsí. Tento trik pomůže zbavit se odření na lakované kůži.

Voda z těstovin

Vodu z těstovin, brambor či vajec nevylévejte do dřezu, ale nechte vychladnout a použijte k zalévání rostlin. Tato voda obsahuje živiny, které rosliny uvítají.

Jak udržet avokádo čerstvé

Avokádo a kousek cibule umístěte do stejné nádoby. Autor této metody tvrdí, že cibule nebude kazit vůni ani chuť avokáda. Místo toho pomůže udržet avokádo čerstvé. Další trik je, že avokádo potřete citronovou šťávou.

Jak se zbavit zápachu v lednici

Vložte do lednice použité čajové sáčky, pomohou zbavit se všech nepříjemných pachů.

Obrázky: brightside.me