Jednoduchá metoda, jak vyprat kuchyňské utěrky. Zbavte je nečistot a mastnoty během chvíle

Fotografie: Pixabay

Utěrky jsou nedílnou součástí každé kuchyně. Hospodyňky do nich utírají nádobí a někdy i povrchy. Aby byly stále jako nové, je potřeba se o ně náležitě starat. Pokud jsou tkaniny i přes pravidelné praní zašedlé a skvrnité, vyzkoušejte následující metody, které vše pomohou vyřešit.

Jak vybělit zašedlé utěrky?

Začněte nejprve tím, že si do lavoru napustíte teplou vodu. V ní pak rozpusťte asi tři lžíce jedlé sody, přilijte trochu tekutého mýdla a vsypte lžíci jemné soli. Vše důkladně promíchejte rukou a do roztoku ponořte příslušné utěrky.

oba působení se odhaduje na čtvrt hodiny. Nakonec utěrky vyjměte, propláchněte čistou teplou vodou a nechte vyschnout. Pakliže jsou tkaniny silně znečistěné, vyvařte je v roztoku soli a sody po dobu několika minut. Posléze nechte odmočit asi půl hodiny a vymáchejte.

Pomůže i chemické bělidlo

Pokud doma disponujete speciálním bělícím prostředkem na prádlo, také jej můžete použít. Do lavoru napusťte horkou vodu, přilijte menší množství bělidla, vsypte dvě lžíce soli a utěrky máčejte v roztoku asi dvě hodiny. Nakonec je vyperte standardním způsobem v pračce a nechte vyschnout.

Další efektivní metody bělení utěrek

Nechcete utěrky předpírat či máčet v žádném z výše uvedených roztoků? Pak si můžete zvolit jednu z následujících metod. Před praním tkanin vložte do bubnu asi 2 tablety do myčky a spusťte cyklus na 90 °C. Kromě toho, že budou utěrky zářivé a bílé, vyčistíte i pračku.

Fotografie: Pixabay

Místo tohoto produktu lze použít i obyčejný prášek do pečiva, který nasypete rovněž k utěrkám do pračky. Nezapomeňte také na jeden důležitý fakt, před pracím programem prádlo zodpovědně třiďte podle barev.

Fotografie: Pixabay

Jedině tak se vyvarujete nežádoucímu zbarvení a zašednutí kuchyňských utěrek. Také čím vyšší teplotu zvolíte, tím efektivnější bude vyprání mastných skvrn a jiných nečistot.