Na úklid kuchyně zcela bez chemie jedině s přírodními čističi

Úklid kuchyně nemusí být náročný, když víte jak na to. Stačí použít běžné věci a bude jak bez nečistot, tak i bez bakterií. Je až s podivem, jak jednoduché to může být. Přírodní čističe a babské rady jsou nejenom zcela bez chemie, ale také vyjdou na pár korun.

Pomáhá jedlá soda

Na běžný úklid kuchyně vám může postačit jedlá soda. Ta se hodí jak na pracovní desku, tak i na varnou desku a samozřejmě také na dřez. Metod jejího použití je celý řada. Můžete plochu navlhčit a potom ji jedlou sodou jenom posypat a tu nechat působit. Stejně tak lze z vody, jedlé sody a citronové šťávy vytvořit čisticí roztok, nebo můžete smíchat citronovou šťávu se sodou a vytvořit čisticí pastu. Ve všech případech se snadno zbavíte všech nežádoucích skvrn.

Jedlou sodu však můžete využít i na svůj dřez, na čištění odpadu. Postačí, pokud jí dostatečné množství nasypete přímo do odtoku. Takto nechte působit a potom propláchněte proudem vody. Pokud bude horká, je to jenom dobře. Uvolníte odtok a zbavíte se i zápachu.

Vhod přijde i ocet

Není to jenom jedlá soda. Použít lze také ocet. Úklid kuchyně s ním bude hračkou jak proto, že vám pomůže odstranit nečistoty, tak i proto, že umí dezinfikovat. Ocet můžete naředit s vodou, smíchat s jedlou sodou, ale lze ho také použít samotný. Hodí se na pracovní plochy, ale i na váš dřez. Zde pomůže zbavit se bakterií, zbavit se nečistot, stejně jako pomůže odstranit vodní kámen jak ze dřezu samotného, tak z baterií.

Použít se dá i horká voda

Na úklid kuchyně se dá použít také horká voda. Čištění párou je zcela běžné a to znamená, že dobře účinkuje i samotná vařící tekutina. Umí povolit nečistoty, stejně jako zlikviduje bakterie. Také se může hodit na váš dřez. Horká voda dokáže pomoci při ucpaném odpadu. Jednoduše proto, že umí rozpustit tukové usazeniny, které zde tvoří onen pomyslný špunt.

Prospívá i citronová šťáva

Ať už je kombinována s jedlou sodou, nebo je využita bez ní, rozhodně umí pomoci s nečistotami, umí pomoci s vodním kamenem, stejně jako dokáže pomoci eliminovat bakterie. Také se hodí ve chvíli, kdy máte ucpaný dřez. Šťáva z několika citronů, popřípadě kyselina citronová s vodou odtok nejenom uvolní, ale dokáže vás také zbavit zápachu.

Fotografie: freepik