Varná deska znovu jako nová díky jednoduchému způsobu, který vyčistí zažranou mastnotu. Nečistoty mizí doslova před očima

Fotografie: Depositphotos

Kuchyňská linka je častým místem, kde se usazuje mastnota a špína z ingrediencí na vaření. Pokud vás už nebaví zdlouhavé čištění varné desky, pak si osvojte těchto pár tipů. S nimi snadno a rychle vyčistíte i ty největší usazeniny.

Každá hospodyně si přeje krásnou a čistou domácnost. Nejvíce se však každý vzteká u uklízení kuchyně, kde se vlivem mastných ingrediencí usazuje nejvíce nečistoty. Vyčistěte varnou desku i kuchyňskou linku snadným způsobem.

Fotografie: Freepik

Během vaření vzniknou ty nejnáročnější skvrny

Pokud často vaříte, pak dobře víte, že na plotně se během vaření může objevit mnoho skvrn. Vlivem vysokých teplot při smažení nebo vaření se na varné desce skvrny ještě více zapečou a je poté velmi obtížné se jich zbavit. Čištění kuchyně může být tak běh na dlouhou trať.

Existuje však mnoho přípravků, které vám úklid po vaření usnadní. Jestliže půjde do obchodu, v regálech najdete nejrůznější čistící přípravky plné chemie a jejich cena také není zrovna nízká. Není nutné sahat po této variantě

Fotografie: Freepik

Domácí čistící prostředky vás vyjdou levněji

Kromě toho, že domácí čistící prostředky nemusíte složitě hledat v obchodě, jsou také mnohem levnější a hlavně ekologicky šetrnější k vaší domácnosti i planetě celkově. Ingredience, se kterými připravíte účinné prostředky pro úklid, najdete s největší pravděpodobnosti ve vaší spíži nebo v kuchyni.

Domácí čistící prostředky jsou:

  • ekonomičtější
  • ekologičtější
  • stejně účinné
  • snadné na použití

Prvním snadným receptem, jak vyčistit mastné skvrny na varné desce, je za pomocí jedlé sody. Nasypte jedlou sůl na špinavou varnou desku a nechte asi hodinu působit. Poté si vezměte vlhký hadřík nebo houbičku na mytí nádobí a mírným tlakem skvrny odstraňte. Nejen, že se vaše plotna bude opět blýskat čistotou, navíc ji budete mít i vydezinfikovanou.

Pokud chcete přírodním způsobem vyčistit i plechy na pečení a prostor trouby, pomůže vám k tomu obyčejný ocet. Do rozprašovače nalijte ocet, nařeďte ho trochou vody a výsledný roztok nastříkejte na postižené, špinavé plochy. Nechte působit aspoň 20 minut a poté vlhkým hadrem špínu i roztok utřete.

Fotografie: Freepik

Použili jste někdy na úklid hlínu?

Že vám to zní neuvěřitelně? Pokud na vaší zahradě máte jílovitou půdu, právě ona vám může pomoci s mastnotou ve vaší kuchyni. Jíl totiž působí jako vynikající odmašťovač. Hlínou a vlhkým hadříkem či houbičkou jemně třete mastný povrch, funguje to podobně jako peeling na vaší pleti. Poté stačí jen umýt a usušit.

Posledním trikem, který pomáhá při čištění mastných ploch na kuchyňské lince nebo varné desce, je za pomocí alobalu. Z hliníkové fólie si udělejte kuličku a tou krouživými pohyby snadno vyčistíte kdejaký povrch.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]