Káva není jen lahodným nápojem, své využití najde i při praní

Káva je nejenom známým a chutným nápojem. Může to být také pomocník při praní. Ne bílého prádla, ale naopak toho tmavého. Tedy hlavně černého. Mnoho lidí ho rádo nosí, ale má starosti s tím, že po několika vypráních začne ona černá blednout a postupně se z daného populárního outfitu stává spíše šedá varianta. Jak tomu zamezit? Je to snadné.

Pomůže vám káva

Pokud ji milujete jako nápoj, budete ji milovat i jako pomocníka při praní. Káva totiž dokáže pomoci ve chvíli, kdy chcete zachovat tmavý odstín vašeho oblečení po dlouhou dobu. Pokud jste vždy nadávali na to, že se vám káva vylila na bílé oblečení, tak v tomto případě budete naopak milovat to, že se na vaše oblečení dostane – tedy na to tmavé.

Použití je jednoduché

A jak by měla být káva při praní použitá? Postup je velmi snadný. Jednoduše si uvařte šálek kávy a tento nápoj potom přidejte do pračky. Nic složitého. Výsledkem bude to, že až ho budete vyndávat, bude stále dokonale černé, bez nutnosti používat jakékoliv speciální produkty.

A není to jenom káva, jelikož stejně tak dobře může pomoci i ještě jeden velmi populární nápoj, kterým je čaj. Samozřejmě v tomto případě máme na mysli klasický černý čaj. Jeho použití je stejné, jako v případě černého kafe.

Zkuste i další osvědčené triky, které vám usnadní praní

Použití kávy není tím jediným trikem, který při praní využijete. Dále můžete vyzkoušet také aspirin. Stačí pět tablet na jednu prací dávku a prospěje to vašemu bílému oblečení, které zbavíte jak zašedlých, tak i zažloutlých skvrn.

Pokud vás naopak trápí skvrny od mastnoty, vyzrajte na ně pomocí přípravku na nádobí. Ten nalijte na skvrnu, nechte chvíli působit a potom toto oblečení vložte klasicky do pračky a zapněte požadovaný program.

Zajímavá metoda je spojena také s použitím jedlé sody. I ta se hodí na použití v pračce. Jak proto, že osvěží barvy, tak proto, že zlepší výsledek praní, tak i proto, že změkčí vodu a tak nebude problém s výskytem vodního kamene.

Perte oblečení správně

Na závěr ještě několik obecných tipů, jak zachovat vašemu oblečení správnou barvu. To že bledne je způsobeno také tím, že se v pračce lehce ošoupe. Proto ho perte vždy naruby. Jemné oblečení jako je třeba spodní prádlo je vhodné prát ve speciálních sáčcích. Ty nemusíte nutně kupovat, ale klidně si je můžete snadno vyrobit.

Fotografie: Pixabay

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]