Zdánlivě obyčejné fígle skvěle vyčistí léta zašlé spáry v koupelně během chvíle

Fotografie: Freepik

Do velkého úklidu domácnosti jistě řadíte i koupelnu. V této místnosti se bakterie usazují nejčastěji, proto je nasnadě důkladnost. Zaměřte se nejen na vanu a umyvadlo, ale také na dlaždice a spáry mezi nimi. Poradíme vám, jaké alternativní přípravky k čištění zvolit.

Alternativní metody čištění dlaždic a spár mezi nimi

Abyste nemuseli utrácet za drahé produkty v drogériích, vyzkoušejte tyto alternativní metody na znečištěné spáry mezi dlaždicemi:

  • Korektor: zajděte si jednoduše do papírnictví a zakupte si tuto kancelářskou pomůcku. Pak pomocí ní spáry mezi dlaždicemi vyčistěte (stačí místa přetřít). Nutné je zakoupit tekutý korektor s houbičkou nebo štětečkem.
  • Kombinace octu, sody a citronové šťávy: z těchto přírodních ingrediencí vyrobte hustější pastu, natřete jí na spáry mezi dlaždicemi a nechte pár minut působit. Pak jednoduše omyjte teplou vodou.
Fotografie: Freepik
  • Zubní pasta: je levným a efektivním prostředkem, díky kterému spáry vyčistíte. Pomohou zejména její mírně abrazivní účinky

Další tipy, které pomohou účinně vyčistit spáry mezi dlaždicemi

Vsadit kromě jiného můžete i na tyto metody:

  • Použijte odlakovač na nehty. Naneste jej na bavlněný hadřík a přetřete jím inkriminovaná místa mezi dlaždicemi. Nechte chvíli působit a nakonec omyjte.
  • Úřadujte v koupelně se čpavkem. Pozor však na jeho vdechnutí. Používejte ideálně ochranný respirátor, rukavice a případně i brýle či štít.

Některé hospodyňky také doporučují použít na již vyčištěné spáry mezi dlaždicemi svíce z bílého vosku, kterými tato místa přetřete. Zabráníte tak proniknutí vody a tvorbě plísní.

Fotografie: Freepik

Když nic nezabírá, musí nastoupit chemické prostředky

Pokud jste vyzkoušeli všechny alternativní metody a nic nepomohlo, nezbude vám ni jiného, než se pustit do čištění spár pomocí bělidel a jiných chemických prostředků. Díky nim se plísní a jiných nečistot mezi dlaždicemi zaručeně zbavíte, a ještě povrch perfektně vydezinfikujete.

Zdroj: Goodhousekeeping