Toaleta bez bakterií díky domácím přípravkům na efektivní čištění

Nenáviděnou činností v domácnosti je zcela určitě čištění toalety. Jak se dá zvládnout rychle a jednoduše, to vám ukážeme. Díky tomu bude váš záchod nejenom dokonale čistý, ale bude také bez bakterií. A co k tomu budete potřebovat? Žádnou drahou chemii z obchodu, ale směs za pár korun, kterou vyrobíte z ingrediencí, které máte doma.

Co budete potřebovat?

Abyste čištění toalety zvládli rychle a jednoduše, a ta se doslova leskla, je třeba mít k dispozici ten pravý čistič. Jak si ho vyrobit? Samozřejmě ze správných ingrediencí, kterými jsou tyto:

  • 2 lžíce citronové šťávy
  • 1 šálek jedlé sody
  • ½ lžíce octu
  • 1 lžíce peroxidu vodíku
  • 20 kapek éterického oleje

Příprava je pochopitelně velmi jednoduchá, jelikož všechny dané ingredience jenom smícháte dohromady. Vzhledem k celkové síle vám doporučujeme používat ochranné rukavice, aby nedošlo k případnému podráždění vaší kůže na rukách.

Vytvořte kuličky

Unikátní na daném čističi je to, že ho můžete využívat ve dvou formách. První je ta prášková, kterou lze aplikovat na houbičku a tou toaletu mechanicky vyčistit. Druhá metoda je založena na tom, že ze směsi vyrobíte kuličky, které necháte zaschnout. Ty potom máte uloženy doma a kdykoliv potřebujete vyčistit nebo osvěžit toaletu, tak hodíte jednu kuličku přímo do ní. Necháte ji působit, potom vezměte štětku a danou vodou pouze toaletu zevnitř vyčistěte. Následně spláchněte a je hotovo.

Zářivá toaleta bez bakterií

Tento unikátní domácí produkt je na čištění toalety zaručeně tou nejlepší volbou. Jak z důvodu, že díky němu dokážete odstranit jakékoliv nečistoty, tak i díky tomu, že vaše toaleta bude opět dokonale zářit. Díky octu, ale i šťávě z citronu si můžete být jisti také tím, že budou odstraněny i nepříjemné bakterie a vaše čištění záchodu bylo také antibakteriální.

Fotografie: Pixabay

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]