Rez nejen v domácnosti pomůže odstranit roztok z vody po holení

Fotografie: Freepik

Rez povrchy nejenom poškozuje, ale také snižuje jejich estetickou krásu. Co v případě, že se objevil i u vás doma? Naučíme vás, jak korozi snadno odstranit. Nejčastěji se rez objevuje třeba v kuchyni, na to na bateriích, nebo ve dřezech. Stejně tak může být ale v koupelně, a to jak na umyvadlech, tak třeba také ve vaně. Ať je to kdekoliv, s naším postupem ho odstraníte spolehlivě.

Co budete potřebovat?

Už v úvodu jsme uvedli, že na rez, nebo chcete-li korozi, vám stačí jenom dvě věci. A to navíc takové, které máte zcela běžně doma. A pokud ne, tak se dají bez problémů koupit buď v nejbližší drogerii, nebo také v lékárně. Těmi ingrediencemi, které budete potřebovat, jsou tyto:

  • 100 ml vody po holení
  • 50 ml peroxidu vodíku

Zatímco vodu po holení má doma jistě každý muž, tak peroxid by měla mít doma každá domácnost, jako součást své domácí lékárničky. Je totiž určený k dezinfekci jakýchkoliv, spíše drobných zranění.

Příprava je jednoduchá. Použití také

Máte vše, co je potřeba? Pokud ano, můžete se pustit do přípravy, která je samozřejmě velmi jednoduchá. Základem je nádoba, ve které obě ingredience smícháte. A je to. Vhodné je použít třeba rozstřikovač, který umožní také velmi jednoduchou aplikaci. Klidně se může jednat o nádobu plastovou. I když má mnoho lidí peroxid za chemickou látku, je třeba připomenout, že se standardně používá na kůži.

Když máte obě složky smíchány, tak je aplikujte. Samozřejmě tím způsobem, že je nastříkáte na ta místa, kde vás rez trápí. A necháte je zde působit po dobu asi 10 – 15 minut. Potom stačí vzít vlhký hadřík nebo houbičku a místo jednoduše vyčistit. Potom ještě jednou opláchněte čistou vodou a je hotovo.

Máte jistotu, že rez už vás trápit nebude. Stejný postup můžete realizovat v podstatě kdekoliv. Třeba i na vaší toaletě, kde se stopy od rzi, hlavně u protékající nádobky, také objevují velmi často.

Fotografie: Freepik