Jedlá soda do každého praní. Prospěje prádlu i pračce

Jedlá soda je pomocník na pečení, na pálení žáhy, ale také na praní. O tom však mnoho lidí nemá ani potuchy. Podívejte se, proč ji takto používat. Budete překvapeni, co tento obyčejný prášek který stojí v obchodě jenom pár korun vlastně dokáže. Je toho opravdu velmi mnoho.

Do každé prací dávky

Jedlá soda by měla být přidávána do každé prací dávky, jelikož zajistí několik věcí. Díky svému složení dokáže změkčit vodu, a tak i samotné prádlo. Je tak zajímavou náhradou aviváže. Také dokáže dobře neutralizovat pachy, což se pozitivně podepisuje na svěžesti prádla. Opomíjet však nelze ano to, že prospívá pračce a brání díky změkčení vody tvorbě vodního kamene. A to stále není vše. Jedlou sodou můžeme pračku i čistit.

Univerzální a skvělý čistič

Jedlá soda je také dobrým čističem. Řada lidí ji používá třeba v kuchyni, ale také v koupelně. A zde se dá využít i na pračku. Konkrétně na zásobník pračky, který je třeba bezpodmínečně udržovat v čistotě. A jak na to?

Toto si připravte

Aby byl zásobník pračky jako nový, je třeba připravit si potřebné ingredience. O jaké se jedná? Potřeba bude samozřejmě jedlá soda, dále mýdlo na praní a peroxid vodíku. Ten byste měli najít ve své domácí lékárničce, jelikož se používá při poranění.

Všechno smíchejte

Jednotlivé ingredience můžete smíchat dohromady. Zde je důležité zachovat optimální poměr. Tedy 50 ml peroxidu vodíku, ke kterému se přidají 3 lžíce jedlé sody a dále také kousek nastrouhaného mýdla.

Tuto směs je třeba důkladně promíchat. Nejenom, že se musí rozmíchat jedlá soda, ale musí se rozmíchat také mýdlo. Měla by vzniknout jednotná směs, která je na čištění vaší pračky to pravé.

Vyjměte zásobník pračky

Nyní můžete z pračky vyjmout daný zásobník na prací prášek. Nemělo by to být nic složitého. Mnohdy stačí správný pohyb, nebo uvolnění pojistky. V tomto vám může pomoci návod, nebo rada servisního střediska.

Směs naneste na zásobník

Danou směs následně naneste na váš zásobník. A to na všechny místa, která jsou znečištěna, i na ta místa, kde špína není vidět. Takto ho nechte delší domu působit. Doporučuje se kolem půl hodiny.

Odstraňte nečistoty

Nyní vezměte houbičku a nečistoty ze zásobníku mechanicky odstraňte. Měly by jít dolů velmi dobře a zásobník by měl zůstat dokonale čistý.

Následně ho ještě důkladně opláchněte čistou vodou, nechte ho také oschnout a potom už je připraven k tomu, že ho můžete vrátit zpět do vaší pračky. Budete překvapeni, jak je jedná soda s ostatními ingrediencemi silná.

Fotografie: Depositphotos

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]