Ústní voda má v domácnosti mnoho všestranných využití, o kterých téměř nikdo neví

Fotografie: AdobeStock

Ústní voda se zpravidla používá jako doplněk po vyčištění chrupu. Pomáhá totiž likvidovat v dutině ústní škodlivé bakterie způsobující zubní kaz. Kromě toho příjemně osvěží dech. Světlo světa tento dnes už neocenitelný produkt spatřil před stovkami let.

Široká využitelnost ústní vody

Nyní se s námi pojďte přesvědčit o tom, jak široké spektrum využití má ústní voda:

Lze ji použít k dezinfekci ran, pokud nemáte po ruce peroxid vodíku či speciální dezinfekci na rány. Obsahuje totiž jistý podíl alkoholu, zejména pak silné alkoholové ústní vody. Jsou však i ústní vody bezalkoholové.

Efektivní i jako voda po holení. Rozjeli jste se s manželem na dovolenou a zjistili, že jste zapomněli pánskou kolínskou? Vodu po holení váš muž snadno nahradí i ústní vodou.

Fotografie: AdobeStock

Ústní vodu můžete použít i k dezinfekci povrchů. Máte potřebu eliminovat škodlivé mikroorganismy na površích v bytě a nemáte zrovna při ruce speciální dezinfekční přípravek? Proces snadno zvládnete pomocí ústní vody, kterou zředíte v teplé vodě. Pak už jen roztok stačí použít v praxi.

Fotografie: Freepik

K odstranění plísní v koupelně je ústní voda také perfektní. Prostřednictvím rozprašovače ji aplikujte na obklady, dlaždice, nebo na plísní postižené stěny, nechte působit a pak jednoduše opláchněte teplou vodou.

Fotografie: AdobeStock

Trápí vás mykózy nehtů na nohách? Pak vyzkoušejte lázeň z teplé vody a trochy ústní vody. Nohy ve vodě máchejte asi půl hodiny a pak opláchněte. Opakujte proceduru několikrát za týden a máte po starostech.

Zjemní drsné paty a podpoří léčbu akné

Pokud vás zajímá, jaké další metody použitelnosti ústní vody existují, jsou to tyto: k zjemnění zdrsnělých pat použijte opět lázeň z čisté ústní vody a octu, nechte působit asi dvacet minut a vaše kůže bude jako znovuzrozená.

Fotografie: Freepik

V případě, že máte problematickou aknózní pleť, pomocí vatového tamponku nanášejte trochu ústní vody na postiženou pokožku jednou až dvakrát denně a potíže brzy odezní.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]