Důchodkyně prodala všechny nepotřebné věci a koupila si svůj vysněný dům na kolečkách

Fotografie: Picasa / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

Za život se nashromáždí takové množství předmětů, že už je potom není kam dát. Jedinou možností je zbavit se jich, a přesně to tato žena udělala.

Důchodkyně Penny oslavila své 77. narozeniny. Od mala si dělala věci po svém a nenechala si od nikoho příliš radit. Když si našla partnera, kterého si později i vzala, sestěhovali se do společného bydlení. Narodily se jim dvě děti a všichni spolu žili skromným, ale zato pestrým životem v Oregonu. Za tu dobu se jim v domě nasbíralo poměrně dost velké množství různých, často i nepotřebných, předmětů. Po odchodu dětí z domu a smrti manžela začala Penny myslet na to, jak velký prostor jí všechny ty věci zabírají.

Malý prostor, malé starosti

Nechápala, jak to mohla nechat zajít tak daleko. Rozhodla se, že odbourá vlastní citové vazby a bude se soustředit na ty ekonomické. Ekonomické vazby totiž nejsou tak silné jako ty citové, žádný z předmětů již neměl svou původní hodnotu. Nejenže Penny nechala svůj velký byt vyklidit, ona z celého svého majetku polovinu prodala. Takto získala dostatečné množství financí na koupi nového bydlení. Rozhodla se pro mini domeček na kolečkách. Byl kompletně celý vybavený tak, že ženě nic nechybělo a mohla v něm žít plnohodnotný život.

A i když zvenku vypadá poměrně stísněně, uvnitř je velmi prostorný a útulný zároveň. „Je velký rozdíl žít tady ve srovnání se skutečným domem, ale miluji to, protože úklid celého domu trvá jen deset minut,“ říká Penny o svém novém domě. Uvnitř se nachází skromná obývací část, a to hned při vstupu. O kousek dál je již kuchyň. V ní se nachází nejen sporák, ale i digestoř, lednice a mrazák, trouba i plně funkční dřez. Penny v ní má dokonce i robot na těsto, který hojně využívá. Velmi ráda totiž peče a vaří. A to převážně experimentálně.

Nejlepší rozhodnutí v životě

Na přelomu kuchyně a ložnice se nachází minimalistická koupelna. Ta obsahuje malé umyvadélko, toaletu a sprchový kout. Díky všudypřítomným oknům jde pára ze sprchy velmi rychle pryč. Ložnice je velká a prostorná. Nachází se v ní manželská postel a na stěně je vysouvací tyč, na které má Penny pověšené veškeré oděvy. Při pohledu vzhůru si člověk může všimnout dřevěných polic, z nichž byl vytvořen úložný prostor. Přes den nejsou potřeba lampy ani světla. Přírodní světlo z oken krásně projasní celý prostor domu.

Dům má nahoře dokonce ještě jedno patro, kam se dala další postel. To je místo pro hosty, převážně pro děti Penny a její vnoučata. Dokonce byla schopna nahoru vměstnat i chodicí pás, na kterém denně sbírá kroky. Kromě toho tam jsou umístěné i další věci. Například oblečení, jež se hodí pouze na určitou sezónu, třeba dlouhé zimní kabáty a bundy. Ráda tam relaxuje, prý tam není nic slyšet. Penny v domě bydlí dodnes, a ještě pořád ji to nijak neomrzelo. Svůj domov si pochvaluje a stále nechápe, proč tuto razantní změnu neudělala dřív.

Zdroj: Newsner

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]