6 babských rad, jak poznat pohlaví dítěte ještě v těhotenství

Mnoho žen se chce nechat překvapit a celé těhotenství hádá, jestli se narodí holčička nebo chlapeček. Jednou z možností je samozřejmě poprosit lékařku, aby pohlaví dítěte prozradila. My však přinášíme zajímavé tipy, jak určit pohlaví miminka na základě změn chování či těla ženy během těhotenství.

Upozornění

Žádný z těchto mýtů není podložen 100% lékařským výzkumem. Pokud se tedy vaše odhady nevyplní, nemusíte se plašit. I při určení pohlaví lékařem se může stát, že se narodí přesný opak.

1) Asymetrie prsou

I ženy, které nejsou těhotné, mohou sledovat odlišnost ve velikosti ňader. Během těhotenství se však prsa ženy zvětšují více a vy můžete postupně sledovat, zda jedno roste rychleji a je tak větší, než to druhé. Jak z toho vyčíst pohlaví miminka? Pokud je levé prso větší, znamená to, že v bříšku nosíte holčičku. V případě, že je větší pravé prso, nosíte chlapečka.

2) Chutě v těhotenství

Mnoho těhotných žen jistě zná chvíle, kdy by se mohly utlouct po sladkém, nebo naopak po slaném. Některé ženy během těhotenství objevují zcela nové chutě, které dříve neměly a naopak ztrácejí chuť na svá oblíbená jídla. A právě z chutí můžete také zkusit vyčíst pohlaví dítěte. Pokud totiž čekáte holčičku, nejspíše budete prahnout po ovoci a sladkostech. Pokud však raději mlsáte slané brambůrky a maso, čekáte chlapečka.

3) První trimestr a nevolnost

Nevolnost je také častým projevem těhotenství, a to hlavně v prvních třech měsících. Podle intenzity nevolností lze také odhadnout pohlaví dítěte. Pokud vás tedy nevolnost trápí hodně, pravděpodobně budete rodit holčičku. Chlapečka čekáte v případě, že nevolnost máte jen zřídkakdy nebo vůbec.

4) Krása ženy

Říká se, že pokud v těhotenství máte více problémů s pletí a vlasy, krade vám krásu vaše miminko, v tomto případě děvčátko. Kluk naopak může na kráse přidávat, a pokud nosíte v bříšku chlapce, můžete mít lepší pleť než kdy dřív.

5) Studené nohy

Že mají ženy obecně chladnější končetiny je prokázáno. Jak je to v těhotenství? Pokud máte stále či více pocit studených nohou, čekáte chlapce. Je to tak z toho důvodu, že pokud nosíte v bříšku kluka, máte zpomalenou cirkulaci krve.

6) Matematika

Pohlaví můžete také zkusit vypočítat. Stačí vynásobit věk matky s měsícem, kdy bylo dítě počato. Když vyjde liché číslo, je čas nakupovat modrou výbavičku. Zařizovat vše pro děvčátko můžete tedy v případě, že vyjde číslo sudé.

Obrázek: pixabay

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]