Alobal má v domácnosti mnohem širší využití, než jen při pečení či balení svačin

Alobal je praktická pomůcka v domácnosti. Většinou jej používáme při pečení a grilování nebo do něj balíme svačinky na cesty. Tato hliníková folie má však mnohem širší využití. Použít lze například při žehlení, mytí nádobí, zvýšení teploty v místnosti, broušení nůžek a mnoho dalšího.

Pomůže od bolesti

Pokud vás bolí záda či namožené svaly, namažte je nějakým bylinkovým olejem či krémem a obalte alobalem. Nechte hodinku působit a zůstaňte v klidu. Pokud nemáte žádný masážní olej, vůbec to nevadí. Postačí pouze obalit bolestivé místo alobalem. Hliníkový zábal lze opakovat i vícekrát. I lékaři potvrzují pozitivní výsledky využití hliníkové folie.

Alobal vyžene nezvané hosty

Alobalem můžete zahnat kočky od sousedů nebo ptáky. Stačí uvázat na strom nebo nějaké místo proužky alobalu a budete mít klid.

Udrží teplé pečivo

Pokud chcete udržet čerstvé pečivo déle teplé, zabalte jej do plátěného pytlíku a poté do alobalu. Mimo pečiva můžete do alobalu zabalit i jiné potraviny, které chcete déle udržet teplé.

Broušení nůžek

Máte dojem, že vaše nůžky potřebují nabrousit? Pak jednoduše přeložte několikrát alobal, aby byl silnější a stříhejte. Po nastřihání zhruba osmi pruhů by měly být nůžky ostřejší.

Usnadní žehlení

Žehlení si můžete usnadnit tak, že položíte na žehlící prkno pod žehlící potah vrstvu alobalu. Hliník má vynikající výhřevné vlastnosti, tudíž se při žehlení bude vyhlazovat nejen vrchní, ale současně i spodní strana prádla.

Mytí nádobí

Pro tento účel můžete použít i alobal, který vám zůstal po rozbalení svačinky. Stačí jej skrčit do kuličky a použít k drhnutí namísto drátěnky. Pomůže vyčistit připáleniny nejen z hrnců. Vydrhnout s ním můžete i troubu nebo jiná místa, která vyžadují drhnutí.

Fotografie: Pixabay