Vánoce jako z pohádky díky originální výzdobě, kterou vám budou všichni závidět

Fotografie: Pixabay

Nebude to už dlouho trvat a našimi domovy se bude linout vůně jehličí, skořice, vanilky, hřebíčku – zkrátka všechny ty úžasné vánoční vůně, které přinášejí to správné kouzlo. Ovšem nejen vůně zajistí, že budou Vánoce kouzelné, jako z pohádky. Pokud toužíte po pohádkových (rustikálních) vánocích, jako za dob našich babiček a dědečků, zapomeňte na všechny ty moderní ozdoby a umělý vánoční stromeček.

Místo moderních ozdob dejte přednost přírodním. Skvělou vánoční ozdobou v rustikálním stylu jsou jablíčka, oříšky, perníčky, plátky pomerančů, šišky.

Vánoční stromeček

Vánoční stromeček je nejdůležitější součást výzdoby. Ačkoli dnes dostanete koupit dekorace hýřící všemi barvami, nepřinesou takové kouzlo, jako ozdoby přírodního charakteru.

Vyrobte si ozdoby z textilních mašlí, juty, uháčkujte si ozdoby, použijte sušená jablíčka, plátky pomerančů, oříšky ve skořápce, ale i sušenou citrusovou kůru, která navíc provoní. Nádherně vypadají i slaměné ozdoby, ozdoby z proutí nebo papíru.

Balení dárečků

Pokud budete výzdobu provádět v přírodním duchu, pak by tak měly být i zabalené dárečky. Do přírodního papíru, použít můžete i noviny, jutu či různé zbytky látek (použít lze i vysloužilý svetr, ubrus apod.)

Další výzdoba

Mimo vánočního stromečku zdobíme v podstatě celý interiér i vstup u dveří. I zde je vhodné použít přírodní materiály. Buď takové dekorace můžete koupit nebo si je zkrátka sami vyrobit, čímž se kouzlo ještě více umocní. Jako skvělá venkovní i vnitřní dekorace poslouží například i retro brusle nebo sáňky.

Fotografie: Depositphotos

Světýlka

Ideální by byly klasické svíčky a prskavky. Vzhledem k riziku požáru (zvlášť máte-li malé děti) je lépe volit realistické LED svíčky a lucerničky. Přeci jen bezpečí je prioritní.

Vánoční stůl

Namísto rudých barev a stříbra či zlata zkuste proutěné prostírání a halte vše do krémových a béžových odstínů. Nádherně vypadá i dřevěné prostírání, smrkové větvičky a jako svícny mohou posloužit obrácené vínové skleničky. Nezapomeňte na adventní věnec, perníkovou chaloupku a misku s jablíčky.

Fotografie: superhitideas.com, homehereandaway.com