Ťuky ťuk – Vánoce klepou na dveře. 6 tipů na originální dárky!

Běhání po obchodech a shánění dárků již odstartovalo a přichází sezóna Vánočního šílenství. Nechcete-li dopadnout jako každý rok a týden před Vánocemi se motat mezi davy nakupujících, měli byste s nákupy vánočních dárků co nevidět začít. Přinášíme vám několik tipů na zajímavé dárky.

Kurzy (nejen) pro věčné studenty

Věnuje-li se někdo z vašich blízkých určitému koníčku, jež vyžaduje speciální dovednosti, obdarujte dotyčného kurzem zaměřeným právě na tuto činnost. Věnovat se dají kurzy fotografování, kreslení, jógy nebo cizího jazyka. V módě jsou i netradiční kurzy jako je například – otevírání zámku šperhákem či výroba domácí kosmetiky. To už záleží spíš na osobnosti obdarované osoby. Věříme, že vyberete správně.

Dárky pro milovníky kávy

Pokud někdo z vašich blízkých holduje kávě, pak neváhejte pořídit kvalitní kávová zrna v dárkovém balení, originální mlýnek na kafe a přidat můžete i ručně malovaný hrníček, kde můžete nechat napsat básničku, oblíbený citát či motto, jméno obdarovaného a cokoliv vás napadne.

Zážitkové dárky

Darovat svým blízkým zážitek se stává každoročně více a více populárním způsobem, jak k Vánocům či jiným událostem učinit radost. Snad mezi nejpopulárnější zážitkové dárky patří dle statistik – let balonem, tandemový seskok nebo jízda ve sportovním voze. Fantastickým zážitkem mohou být rovněž relaxační masáže, nejrůznější degustace a mezi nejnovější trendy patří půlhodinka drbání zad. No kdo by odolal?

Dárky pro kuřáky

Originálním dárkem pro kuřáka budou zajisté clearomizery ceravape, jež představují zcela nový směr. Klasické clearomizery využívají k nasáknutí knoty, ovšem ty se velmi brzy spálí a po pár dnech ztrácí výrazně chuťovéclearomizery kouzlo. Kdežto nově používané keramické trubičky se jen tak nespálí a chuť je stejně dobrá po hodně dlouhou dobu.

Chcete-li pro své blízké holdující elektronickým cigaretám najít opravdu nejluxusnější dárek, pak jsou to clearomizery ismoka eleaf, které patří k nejkvalitnějším výrobkům ve své kategorii a pochází od světoznámého výrobce Eleaf.

Adoptované zvířátko ze ZOO

Své blízké, kteří patří k milovníkům zvířat, můžete potěšit i tím, že je zařadíte do adopce zvířátek v ZOO. V tomto případě dáváte však zároveň i závazek, protože u adoptovaných zvířátek se očekává každoroční příspěvek. Vhodnější alternativou bude možná sponzoring, zde se skládá příspěvek jednorázový. Při variantě sponzoringu má poté dotyčná osoba po určitou dobu poděkování se svým jménem u expozice.

Ručně vyráběné dárky

Radost bezpochyby udělá i vlastnoručně vyrobený dárek. Popřemýšleje, v čem jste asi dobří a dejte svým blízkým něco, co zvládnete sami vyrobit. Ušijte polštářek, uháčkujte přehoz, upleťte ponožky, vyrobte pelíšek pro domácího mazlíčka nebo zkuste vyrobit domácí mýdlo. Dárky dělané ručně s láskou se budou pod stromečkem obzvláště vyjímat. Dáte tak najevo, že vám stojí obdarovaný i za těch několik hodin času, které jste strávili výrobou dárku.

Obrázek: pixabay.com