Výroba efektivní roušky snadno a rychle. Stačí kousek látky a nitě

Nedostalo se na vás a bez ní nemůžete vycházet? Výroba roušky je překvapivě snadná. Podívejte se na návod, se kterým to zvládne každý. Stačí jenom kousek látky, nitě a je hotovo. V tu chvíli získáte potřebnou ochranu, se kterou už můžete jít v této době jak na ulici, tak do obchodu nebo i do MHD.

Nakreslete vzor

Jako první je třeba nakreslit si vzor. Tedy v podstatě šablonu, podle které budete dále postupovat. Vhodný tvar, se kterým bude výroba roušky snadná, vidíte na našem obrázku. Jsou zde naznačeny také optimální rozměry, pro roušku velikosti pro dospělé. Pokud vyrábíte pro děti, můžete ji lehce zmenšit.

Po tom, co máte základní dvě linie kolmého tvaru, vytvořte další. Cílem je nakreslit čtverec, který však bude mít na svých stranách také určité přesahy.

Když máte základní šablonu, vezměte fixu a nakreslete si do svých geometrických tvarů tvar roušky. Potom vezměte tužku a kolem hlavní linie naznačte, kde máte stříhat.

Můžete překreslit

Když je rouška na papíře, přeneste danou šablonu i na samotnou látku. Hodit se může i kvalitní bavlna, která také poskytne určitou ochranu pro vás, i kohokoliv jiného.

Daný vzor je třeba obkreslit dvakrát, a to zrcadlově. Jedině tak bude mít vaše maska požadovaný tvar, jaký má mít, aby se vám i dobře nosila.

Můžete stříhat

Výroba roušky pokračuje stříháním, na které budou potřeba ostré nůžky. To co jste si nakreslili na látku nyní opatrně a pečlivě vystřihněte. Pokud chcete mít roušku ve dvou vrstvách, udělejte to stejné ještě jednou.

Už jenom šití

Základní tvar roušky máte a tak se můžete pustit do sešití jednotlivých dílů k sobě. V tu chvíli opatrně vyzkoušejte, zda rouška zakrývá to, co má. Pokud ano, je téměř hotovo.

Výroba roušky je za vámi. Posledním krokem už je jenom našití gumiček, nebo čehokoliv jiného, co vám pomůže udržet roušku na své místě. Na hlavě. Následně si ji nasaďte, a pokud je to nezbytně nutné, běžte ven. Pokud to nutné není, buďte raději doma.

Fotografie: DepositPhotos, Adpres

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]