Letošní kraslice můžete mít díky vzorovaným ubrouskům originální

Máte v plánu mít na letošní Velikonoce opravdu originální kraslice? Pokud ano, zkuste tento originální postup s ubrouskem. Nejenom, že vaše nabarvená vajíčka vám bude každý závidět. Vy oceníte i to, jak jednoduché to je. Klidně můžete zapojit i děti, které se v této době zcela jistě nudí. Tak jdeme na to.

Co budete potřebovat?

Aby byly vaše kraslice skutečně originální, je třeba mít po ruce ty správné věci. Nejde o nic netradičního. Stačit vám bude toto:

  • Vařená bílá vejce
  • Ubrousky s malými vzory
  • Štětec
  • Slunečnicový olej

Připravte si vejce

Jako první si musíte připravit vajíčka. Jakmile jsou uvařená, tak se pusťte do toho, že je očistíte a také odmastíte. To proto, aby na ně samotný vzor dobře přilnul.

Když jsou vajíčka nachystána, tak si vezmete jednotlivé vzory. Ty vystříháte z ubrousků. Nemusí se jednat o nijak velkou pečlivost. Stačí jenom silueta, podél samotného okraje vzoru.

Aplikujte na vejce

Nyní už stačí jenom jednotlivé vzory aplikovat na vejce. Daný vzor na něho položte, lehce ho přidržte a potom vezměte do ruky štětec, který bude namočený v oleji.

Daným štětcem po vzoru z ubrousku opatrně jezděte. Díky tomu daný vzor k vejci nejenom přilne, ale dojde také k tomu, se se na něho doslova obtiskne.

Takto můžete postupovat i dále. To znamená, že je možná na vajíčko obtisknout hned několik různých vzorů. Stejně tak postupujte i u ostatních vajec, ze kterých chcete mít originální kraslice.

Nechte uschnout

Následně nechte vaše vajíčka uschnout. Díky tomu bude motiv z ubrousku mnohem lépe držet. A vejce budou vypadat skvěle.

Na závěr se doporučuje, ale není to nutné, použít ještě trochu bezbarvého laku, kterým přejedete přes samotný motiv. To proto, aby se lépe upevnil na své místě a hned se neošoupal.

Fantazii se meze nekladou

Jak můžete vidět, tyto kraslice jsou jak jednoduché, tak jsou také originální. Při jejich tvorbě myslete na to, že fantazii se meze nekladou a je jenom na vás, jaké motivy a v jakém množství zvolíte.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]