Staré džíny najdou využití v obývacím pokoji, knihovně i ve šperkařství

Staré džíny můžete buď vyhodit, nebo je dát potřebným, nebo je můžete ještě použít. Možností, jak se dá tato pevná látka využít, je celá řada. Jistě vás napadne, že byste si z nich mohli ušít jiné kousky do vašeho šatníku, což je to nejznámější použití. Rozhodně ale není tím jediným, které existuje.

Do vašeho obýváku

Staré džíny můžete klidně využít i ve vašem obývacím pokoji. Jak konkrétně? Pokud vaše křesla a váš gauč potřebují nové čalounění, využijte džínovinu. Nábytek dostane zcela nový vzhled a také nelze opomenout to, že získá i na kvalitě.

V obýváku, ale i v jiném pokoji ještě zůstaneme, jelikož staré džíny se mohou bez problémů hodit i na výrobu různých dekoračních polštářků. Jimi se dá vyzdobit gauč, lavice k sezení, stejně jako se mohou hodit i do dětského pokoje nebo do ložnice na postele.

A když už jsme zabrousili do ložnic, tak co třeba stylový přehoz na vaši postel, nebo co třeba také povlečení na vaše polštáře? I když to zní celkem netradičně, uvidíte, jak bude modrá džínovina skvěle vypadat i na vaší posteli.

Doplňky oblečení, které nezklamou

Staré džíny však můžete využít i k tomu, aby nadále zachovávaly vaši krásu. Jednalo se o kus oblečení a toho se můžete i nadále držet. Získáte kus kvalitní látky, která se může hodit třeba k výrobě různých kabelek, vaků, batohů a dalších věcí.

A když jsme u doplňků vašeho outfitu, tak co třeba myslet i na šperky? Ty nemusí být jenom z drahých materiálů. Dobře upravená džínoviny může být ozdobou mnohem zajímavější. Třeba i s kovovým prvkem ve formě zipu.

Klidně ale můžete zůstat stále v segmentu oblečení, jenom kalhoty přešít na něco jiného. Hodit se může třeba nápad na výrobu topu, nebo i stylového límečku. Fantazii a také vaší šikovnosti se meze rozhodně nekladou.

Nebojte se originality

Na závěr trocha skutečné originality. Co třeba unikátní polštářek s kapsami, které poslouží jako odkládací prostor třeba pro ovladače na televizi, nebo další věci? Proč ne.

Jsou tu ale i další možnosti využití. Staré džíny stačí rozstříhat a tu chvíli máte k dispozici také stylový přebal třeba na svou oblíbenou knihu, nebo na diář. Zde oceníte jak vzhled, tak i kvalitu daného materiálu.

Klidně se ale může hodit i speciální kapsa na opasek, kterou využije každý řemeslník a domácí kutil. Ze starých kalhot získá pomůcku, díky které bude mít všechno potřebné nářadí neustále při ruce.